Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Otrzęsiny, czyli reaktywacja w I LO w Olecku

2018-11-08 13:09:16 (ost. akt: 2018-11-08 13:21:37)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

Po raz pierwszy od wielu lat w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego w ramach „Dnia patrona” odbyły się 29 października „Otrzęsiny klas pierwszych”, czyli symboliczne włączenie nowych uczniów LO do społeczności szkolnej.Impreza przyjęła formę rywalizacji w luźnych konkurencjach o charakterze rozrywkowym. Dobór konkurencji był zaskakujący i ciekawy. Były to m.in. nadawanie sygnałów alfabetem Morse’a, mierzenie obwodu sali gimnastycznej trzymetrową miarką, rozpoznanie nauczycieli ze zdjęć z dzieciństwa, czy quiz wiedzy o nauczycielach. Pytanie nie były konwencjonalne. Uczestnicy i widzowie mogli dowiedzieć się np., że ulubioną piosenką Lady Pank pani prof. Guziejko jest „Mniej niż zero”, czy faktu, że pani prof. Budzińska studiowała germanistykę z Kasią z „13 posterunku”.

W przerwach między konkurencjami wystąpili uczniowie w utworach muzycznych. Fantastycznie na ukulele zagrała i zaśpiewała Emilia Czajewska z IA. Równie znakomitym występem pokazały się Agnieszka Piotrak i Karolina Górska z IB w piosence „Hallelujah”. Kwintesencją był finałowy pokaz wielokrotnie nagradzanej mażoretki – Kai Selwockiej.

Samą rywalizację wygrała klasa IC, która w nagrodę otrzymała przepyszny sękacz. Najważniejsza była jednak sama zabawa. Młodzież i nauczyciele bawili się świetnie. Największe salwy śmiechu wywołała konkurencja, w której uczniowie po omacku poszukiwali rozsypanych Świeżaków.

Konkurencje przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Wojciech Pilichowski, Paulina Radoń i Zbigniew Stefanowski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages