Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

W powiecie oleckim PSL w koalicji ze Zjednoczoną Prawicą Ziemi Oleckiej [AKTUALIZACJA]

2018-11-12 12:30:59 (ost. akt: 2018-11-13 11:39:55)
Herb powiatu oleckiego

Herb powiatu oleckiego

W ramach umowy koalicyjnej uzgodniono, że starostę wskażą radni z PSL, a etat wicestarosty zostanie zlikwidowany.

Została zawarta koalicja na czas trwania kadencji 2018-2023 pomiędzy radnymi wybranymi z listy Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego a radnymi wybranymi z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej.

Strony koalicji ustaliły, że będą ściśle współpracować na rzecz rozwoju powiatu oleckiego.

Uzgodniono, że starostę wskażą radni wybrani z KW PSL, a więc wygląda na to, że ponownie będzie nim Marian Świerszcz, zaś etat wicestarosty zostanie zlikwidowany.

Natomiast przewodniczącym Rady Powiatu najprawdopodobniej zostanie osoba wskazana przez Zjednoczoną Prawicę.

— W skład Zarządu Powiatu wejdzie 5 osób - dwie wskazane przez KWW ZPZO - w tym nieetatowy zastępca starosty, a trzy wskazane przez radnych wybranych z KW PSL — informuje Marek Dobrzyń, przewodniczący Zarządu Powiatu PIS w Olecku.

Dodajmy, że pod umową koalicyjną PSL - ZPZE w obecnym kształcie, jako jedyny, nie podpisał się Henryk Trznadel (PSL).

W nowej Radzie Powiatu w Olecku większość ma PSL (6 radnych: Marian Świerszcz, Karol Czerwiński, Tomasz Dziokan, Henryk Trznadel, Tomasz Kosobudzki i Danuta Maciejewska), 5 radnych ma Zjednoczona Prawica Ziemi Oleckiej (Marek Dobrzyń, Izabela Sertel, Andrzej Dunaj, Czesław Gontar i Teresa Krajewska) i 4 Mała Ojczyzna Olecko (Kazimierz Iwanowski, Sławomir Szerel, Jerzy Gołembiewski i Zofia Bordzio).

NIEOFICJALNIE:
Według nieoficjalnych informacji wcześniej podobną umowę koalicyjną przedstawiciele PSL zawarli z liderem Małej Ojczyzny Olecko, ale na skutek rozmaitych kontrowersji i braku porozumienia odnośnie konkretnych stanowisk i osób, została ona zerwana (starostą miał być Marian Świerszcz, wicestarostą Wacław Olszewski, a sekretarzem powiatu Kazimierz Iwanowski). Wobec tego Mała Ojczyzna zawarcie koalicji zaproponowała Zjednoczonej Prawicy Ziemi Oleckiej. Wygląda na to, że w obecnej sytuacji jej zawarcie jest mało prawdopodobne, ale do inauguracyjnej sesji Rady Powiatu w Olecku niczego nie można wykluczyć, bo rozmowy na temat innych porozumień koalicyjnych nie są definitywnie zakończone.

Sesja RP w Olecku, na której zostanie wybrany przewodniczący rady, odbędzie się w czwartek 22 listopada (nieoficjalnie na tę funkcję ma być zgłoszony Tomasz Kosobudzki, który jednak jest z KW PSL).

Natomiast do zarządu, w ramach porozumienia koalicyjnego PSL - ZPZE mieliby wejść: Marian Świerszcz (starosta), Tomasz Dziokan i Karol Czerwiński z KW PSL oraz Marek Dobrzyń (nieetatowy wicestarosta) i Andrzej Dunaj z KW Prawica Ziemi Oleckiej.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (352) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Teresa #2629649 | 83.19.*.* 23 lis 2018 09:25

  on już od dawna emeryt

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyjaśniam #2629501 | 88.156.*.* 22 lis 2018 22:55

  Wszyscy mają dość rządów Olszewskiego i Iwanowskiego. Dla nich nie ma miejsca w żadnym urzędzie. Na to musiał się zgodzić Świerszcz, bo jak nie to też poszedł by na ... emeryturę.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. mirek #2628915 | 91.236.*.* 22 lis 2018 10:29

  bo to amatorzy są, panie volf

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. volf #2628893 | 83.9.*.* 22 lis 2018 10:03

  Bardzo mnie irytuje taką kaestia,dlaczego pani Teresa Krajewska, Czeslaw Gontar,PanAndrzej Dunaj i pani nie z pisu Sertel zgodzili się na tak nie korzystne rozwiązanie koalicyjne ,przecież Mala Ojczyzna proponowana etat starosty dla Pis-U.czy ktoś z PIS może to wyjaśnić?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Kałuża lub bagno #2628743 | 31.0.*.* 21 lis 2018 22:34

   A u nas w powiecie 3 szt Kałuży tylko oni z PSL , i co stołki panowie . Fajnie , że Kubica wraca bo was wszystkich strach oglądać . Za 5 lat żadnego z was już nie będzie w polityce, brawo wy pispsl

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (352)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages