Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Olecku

2018-12-01 01:19:19 (ost. akt: 2018-12-01 01:46:31)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Na drugiej w kadencji sesji Rady Miejskiej w Olecku ślubowanie złożył radny Jakub Dziubiński. Później radni wybrali składy komisji rady, uchwali wysokość swoich diet i zarobków burmistrza.Jakub Dziubiński do Rady Miejskiej w Olecku wszedł w miejsce Karola Sobczaka, który został wybrany na burmistrza Olecka i musiał zrzec się mandatu radnego. Najmłodszy radny w oleckim samorządzie (24 lata) do Rady Miejskiej kandydował z listy KWW Olecko Nasze Miasto i zdobył 77 głosów. Jest pracownikiem Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku.

Piątkowa sesja trwała niemal cztery godziny. Najwięcej czasu radni poświęcili na powołanie członków sześciu komisji rady miejskiej. Najwięcej chętnych, bo aż 11, było do pracy w komisji oświaty, kultury, promocji gminy i sportu. Z konieczności radni przegłosami poprawkę w uchwale, ustalając maksymalną ilość członków tej komisji do 9 osób. Po niespełna dwóch godzinach udało się ustalić składy wszystkich komisji:

Komisja Oświaty, Kultury, Promocji Gminy i Sportu:
Jarosław Bagieński, Marcin Czekay, Jakub Dziubiński, Paweł Giełazis, Ferdynand Grodzicki, Anna Kaczor, Renata Maciąg, Mariusz Miłun, Wojciech Rejterada.

Komisja Planowania, Budżetu i Gospodarki:
Rafał Bielawski, Dawid Bondarenko, Wacław Olszewski, Marcin Roszko, Grzegorz Wróblewski, Wioletta Żukowska.

Komisja Polityki Prorodzinnej, Ochrony Zdrowia, i Bezpieczeństwa:
Janina Anuszkiewicz, Grzegorz Kłoczko, Wojciech Leonarczyk, Alicja Nowik, Marian Prusko, Alicja Stefanowska.

Komisja Rewizyjna:
Dawid Bondarenko, Jakub Dziubiński, Paweł Giełazis, Ferdynand Grodzicki, Anna Kaczor, Mariusz Miłun, Alicja Nowik, Wacław Olszeski, Marian Prusko, Wojciech rejterada, Marcin Roszko.
Komisja Statutowa: Janina Anuszkiewicz, Renata Maciąg, Jarosław Bagieński, Rafał Bielawski, Grzegorz Kłoczko, Wojciech Leonarczyk, Wioletta Żukowska.

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Marcin Czekay, Alicja Stefanowska, Grzegorz Wróblewski.

Na pierwszych posiedzeniach poszczególnych komisji radni wybiorą ze swojego grona przewodniczących komisji. Radny Wojciech Rejterada zaapelował, aby wzorem poprzedniej kadencji, na ich czele stali również radni spoza koalicji.

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie miesięcznych diet radnych. Radni ustalili, że:
1) radny niebędący członkiem żadnej komisji otrzymuje dietę w wysokości 300 zł,
2) radny będący członkiem wyłącznie: Komisji Rewizyjnej, Komisji Statutowej lub Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, otrzymuje dietę w wysokości 400 zł,
3) radny będący członkiem wyłącznie: Komisji Planowania, Budżetu i Gospodarki, Komisji Polityki Prorodzinnej, Ochrony Zdrowia i Bezpieczeństwa albo Komisji Oświaty, Kultury, Promocji Gminy, Sportu i Rekreacji, otrzymuje dietę w wysokości 500 zł;
4) radny będący członkiem jednej z Komisji wymienionych w pkt 1 oraz Komisji Statutowej lub Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, otrzymuje dietę w wysokości 600 zł;
5) radny będący członkiem jednej z Komisji wymienionych w pkt 1 oraz Komisji Rewizyjnej, otrzymuje dietę w wysokości 700 zł;
6) przewodniczący komisji otrzymuje dietę w wysokości 900 zł;
7) wiceprzewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje dietę w wysokości 1 200 zł;
8) przewodniczący Rady Miejskiej otrzymuje dietę w wysokości 100% stawki określonej w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2000 r. w sprawie maksymalnej wysokości diet przysługujących radnemu gminy (około 2000 zł).

Każda nieobecność na posiedzeniu sesji albo komisji, z wyjątkiem nieobecności spowodowanych wypełnianiem funkcji
radnego, powoduje obniżenie miesięcznej diety o 150 zł, nie więcej jednak niż o 450 zł miesięcznie.

Na tej samej sesji radni ustali też wysokość zarobków burmistrza Karola Sobczaka, który miesięcznie będzie zarabiał:
- wynagrodzenie zasadnicze 4800 zł,
- dodatek funkcyjny 2100 zł,
- dodatek specjalny 2760 zł,
- dodatek stażowy 960 zł
RAZEM: 10620 zł brutto
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (98) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. antek #2652078 | 83.9.*.* 30 gru 2018 15:23

  wacka odsunac od koryta

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. reflektor #2638311 | 83.9.*.* 6 gru 2018 18:18

  W Olecku tak było, że najlepiej dla burmistrza ,aby radni "byli bierni ,mierni ale wierni" czyli BMW. Nie będą podskakiwać, pytać, wnioskować. A przewodniczący komisji to już powinni być BMW w wersji exclusive. I nowy burmistrz przejmuje zwyczaje poprzednika. Popatrzcie, kto zostanie przewodniczącymi a zrozumiecie, o czym napisałem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czy #2638066 | 91.233.*.* 6 gru 2018 11:07

  czy to się komu podoba czy nie ale najbardziej kompetenta osoba na funkcję Przewodniczącego Komisji Budżetowej jest Waclaw Olszewski.Przegral wybory , zachowuje się zgodnością i jest osoba najbardziej kompetentna w temacie znająca zagadnienie od podszewki. Dlaczego nastapuje jakas chora tendencja ze wszystko co "Wackowe' to złe. lepiej dać kogos niedoświadczonego i nie znającego? Ale wiadomo Może być mierny ale z własciwej opcji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. Co za kandydaci #2637950 | 31.0.*.* 6 gru 2018 08:13

   Nie pojmuję dla czego dwaj kandydaci na burmistrza Czekay i Roszko nie sa brani nawet na przewodniczących komisji. Czyżby panowie przestraszyli się obowiązków samorządowca a może zostali ograni przez przewodbiczącego rady ? Wiem zaraz zostanę nazwany trolem wiec prosze sie nie wysilać Grzegorzu i bando Karolkowa bo nie rusza mnie to. Zwracam się do tych bezsteonnie myślących czy jest to naormalna sytuacja kiedy kandydaci na fotel burmistrza dają się tak ogrywac i sa bierni w tych rozgrywkach? Po co to cale zamieszanie i mowa o zmianach skoro nie chcą się angarzowac ? Jest to dla mnie nie zrozumiale. Szczyt hipokryzji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Typy #2637652 | 83.9.*.* 5 gru 2018 16:33

    Jak stanowi tradycja, nie sprawdzeni radni, ale ci najbardziej kompetentni "inaczej" zostaną przewodniczącymi komisji. Typuję, że z racji doświadczenia w szukaniu rodziny i "kompetencji" Janeczka "Rolniczka" przejmie komisję prorodzinną i zdrowia, Dawid B. w ramach konkursu "śpiewać każdy może" przejmie komisję planowania i budżetu. Nauczycielka Anna porządzi oświatą i sportem, w rewizyjnej powinien szefować Paweł (nazwa komisji coś mówi), a w statutowej dentystę (bo lubi babrać sie w szczegółach, wiercić dziurę w całym). To jak, popiracie typy?

    Ocena komentarza: warty uwagi (30) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (98)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages