Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Wspólne śpiewanie w I LO w Olecku

2018-12-02 13:12:39 (ost. akt: 2018-12-02 13:33:53)

Autor zdjęcia: Beniamin Karniej

W I Liceum Ogólnokształcącym na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i lirycznych spotkała się społeczność miasta. Spotkanie związane było z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Późnym popołudniem, 27 listopada, licznie przybyli nauczyciele, nauczyciele emeryci, uczniowie oraz zainteresowani mieszkańcy Olecka. Powitała ich dyrektor Katarzyna Kamińska. Wszyscy wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne i liryczne, np. ”My, Pierwsza Brygada”, ”Rozkwitały pąki białych róż”, ”Wojenko, wojenko” czy „Miłość Ci wszystko wybaczy|”, „Pierwszy siwy włos”.

Akompaniament wykonywał zaproszony Paweł Nalbach - organista z kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku, a śpiewaniu przewodniczył Mariusz Bartnicki - nauczyciel historii w I LO. Wspólny śpiew urozmaiciły dwie piękne recytacje: wiersza pt.”Willi” W. Kassa w wykonaniu Klaudii Retel, uczennicy kl. II B oraz wiersza pt. „Grób Agamemnona” J. Słowackiego w wykonaniu Urszuli Kamińskiej, uczennicy kl. II A.

Treści pieśni i wierszy sięgały czasów zaborów, wyzwolenia Ojczyzny i późniejszej historii Polski. Na spotkaniu panował nastrój zadumy, refleksji, wspomnień, pogłębiały się uczucia patriotyczne. Nastrój podkreślał panujący półmrok i palące się świece. Był też czas na pogawędkę i herbatę.

Na zakończenie dyrektor szkoły podziękowała za przybycie, wspólne śpiewanie i wspominanie minionych czasów. Nad sprawami organizacyjnymi i technicznymi czuwały: wicedyrektor Zofia Szczubełek, nauczyciele języka polskiego - Mariola Pezowicz i Emilia Przemielewska oraz uczniowie klas II A, II C i III B1.

Piękne zdjęcia wykonał absolwent szkoły - Beniamin Karniej. Treści, atmosfera i wydźwięk spotkania pozostaną na długo w pamięci uczestników. Pomysłodawcą wspólnego śpiewania była dyrekcja I LO w Olecku.
Mariola Pezowicz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. zyta #2636383 | 91.236.*.* 3 gru 2018 14:24

    Za naukę lepiej się weźcie, żeby najzdolniejsza młodzież nie wyjeżdżała do Ełku lub Suwałk!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages