Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Radna Krajewska nie jest już przewodniczącą komisji

2018-12-06 15:35:07 (ost. akt: 2018-12-06 15:59:31)
Teresa Krajewska (druga z lewej) głosuje przeciwko wysokości zaproponowanych diet radnych

Teresa Krajewska (druga z lewej) głosuje przeciwko wysokości zaproponowanych diet radnych

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Teresa Krajewska już na pierwszym posiedzeniu komisji budżetu Rady Powiatu w Olecku zrezygnowała z funkcji przewodniczącej. Poszło o wysokość diet radnych, które ostatecznie zostały uchwalone na dzisiejszej sesji.

Teresa Krajewska, która w radzie reprezentuje Zjednoczoną Prawicę Ziemi Oleckiej, na przewodniczącą Komisji Budżetu, Finansów i Gospodarki Rady Powiatu w Olecku została wybrana 29 listopada. Już na pierwszym w kadencji posiedzeniu komisji (4 grudnia), na którym doszło do ostrej wymiany zdań na temat wysokości diet radnych i uposażenia członków zarządu powiatu, przewodnicząca Krajewska oznajmiła, że rezygnuje z przewodniczenia komisji (radna opowiadała się z obniżeniem wysokości zaproponowanych diet).

Jedna z uchwał, jaką na dzisiejszej sesji uchwalili radni, dotyczyła właśnie diet radnych.
Ostatecznie stawki miesięcznych diet zryczałtowanych wynoszą:
- przewodniczący rady powiatu - 1600 zł,
- wiceprzewodniczący rady powiatu - 800 zł,
- nieetatowy członek zarządu (wicestarosta) - 1850 zł,
- nieetatowy członek zarządu - 900 zł),
- przewodniczący komisji - 600 zł,
- pozostali radni - 500 zł.

Za przyjęciem uchwały głosowało 12 radnych, przeciwko była radna Krajewska, a od głosu wstrzymali się radni Iwanowski (Mała Ojczyzna) i Gontar (Zjednoczona Prawica).

W pierwotnej wersji projektu uchwały przewodniczący komisji budżetu i komisji zdrowia mieli otrzymywać po 700 zł, a przewodniczący komisji rewizyjnej oraz komisji skarg po 600 zł.


Dodajmy, że nowy przewodniczący komisji zostanie wybrany na najbliższym posiedzeniu komisji. Obecnie wiceprzewodniczącym komisji jest Sławomir Szerel (Mała Ojczyzna Olecko) i to jemu najprawdopodobniej zostanie zaproponowane objęcie funkcji przewodniczącego, którym zresztą był w poprzedniej kadencji, gdy w powiecie rządziła koalicja PSL - Mała Ojczyzna Olecko.

W kadencji 2018-2023 w 15-osobowej radzie powiatu karty rozdaje koalicja PSL- Zjednoczona Prawica, która łącznie ma 11 radnych (6 PSL i 5 Zjednoczona Prawica) , ale wyraźnie widać, że nie ma w niej jednomyślności.

Od koalicji odcina się radny Henryk Trznadel (PSL), który jako jedyny nie podpisał się pod umową koalicyjną, a teraz na sesji nawet nie zajął miejsca obok radnych ze swojego komitetu wyborczego. Również opinie radnej Krajewskiej (Zjednoczona Prawica) na temat projektu uchwały w sprawie wysokości diet nie spodobały się niektórym radnym, także z jej ugrupowania.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (84) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mamy to co mamy #2645993 | 91.233.*.* 18 gru 2018 10:52

  Gołodupki hop do kupki. Brawa za odwagę Pani Tereso.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. naturals #2645723 | 109.154.*.* 17 gru 2018 20:46

   Wlasnie patrze na komentarze do mojego poprzedniego wpisu. Dziekuje za zrozumienie. Moja siostra mieszka w NY i bardzo sobie wszystkoi chwali. Porzadek, bezpieczenstwo, transport itp. W wielomilionowej aglomeracji. Olecko ma o wiele za wielu radnych gminnych i powiatowych, . Brudne ulice i jezioro, podatki z kosmosu, leniwa policja, spiaca w radiowozach, chamota w urzedach i jeszcze dlugo by wymieniac. Czysta komuna po komunie, bo nikomu nic sie nie chce. Ot, taka wiocha jak wiele w Polsce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. naturals #2645190 | 109.154.*.* 17 gru 2018 02:12

    Ja za bardzo sie nie znam, ale dlaczego mamy powiaty i gminy, skoro jest to podwajanie urzednikow, radnych, i obsadzanie stanowisk przez ich dzieci, siostrzencow, wnukow. To jest chore i Wy wyborcy na to sie zgadzacie. I to jest tez chore!!!!!. No, chybaze chcecie waszych potomkow tam usadowic, zeby brali pieniadze za darmo i bardzo duzo pieniazkow z lapowek. A to jest nagminne jak gminy, powiaty i cala Polska. I tylko nie mowcie, ze to nie prawda. No i wszedobylski nepotyzm i kolesiostwo. Wiem, ze lapowkarze beda mnie hajtowac. ZAORAC MIASTO I POWIAT!!!!!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. inicjatywa spoleczna #2644985 | 92.6.*.* 16 gru 2018 17:40

     W zwiazku z kontrowersja wokol neetatowego zastepcy starosty apeluje, zeby pan Marek Dobrzyn przeznaczyl swoja diete w calosci na cele charytatywne. Bedzie to uczciwe i transparentne. Czy popieracie ta inicjatywe?

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     1. zgryzota #2640850 | 83.6.*.* 10 gru 2018 21:00

      a Henio taki smutny, zadumany, co go gryzie?

      Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

     Pokaż wszystkie komentarze (84)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages