Poniedziałek, 22 kwietnia 2019. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Św. Mikołaj sprawił radość dzieciom, urzędnikom i pacjentom

2018-12-07 00:12:04 (ost. akt: 2018-12-07 10:30:14)
Święty Mikołaj w towarzystwie starosty Mariana Świerszcza oraz burmistrza Karola Sobczaka i zastępcy burmistrza Sylwii Wieloch

Święty Mikołaj w towarzystwie starosty Mariana Świerszcza oraz burmistrza Karola Sobczaka i zastępcy burmistrza Sylwii Wieloch

Autor zdjęcia: Archiwum OSWdDG w Olecku

Do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych zawitał św. Mikołaj i obdarował wszystkich słodkimi prezentami. Później miły gość z dalekiej Laponii odwiedził Starostwo Powiatowe oraz Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Olecku.Jak co roku do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych zawitał św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się On! Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z dalekiej północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach wychowanków i obdarował dzieci słodkimi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z gościem.

Św. Mikołaj z asystentami odwiedził również Starostwo Powiatowe w Olecku, gdzie akurat spotkał burmistrza Karola Sobczaka i jego zastępcę Sylwię Wieloch, oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Długoterminowej w Jaśkach, gdzie wszystkich napotkanych obdarował drobnymi słodyczami.
Pacjenci przebywający w hospicjum, mimo choroby, cieszyli się z wizyty niespodziewanego gościa.

Takie święto w hospicjum organizujemy już od paru lat. Uważam, że takie akcje pomagają pacjentom zapomnieć o zabiegach, bólu, cierpieniu, rozłące z rodziną. Na moment stają się radośniejsi, a to jest dla nas największą nagrodą – mówi Artur Sobolewski, dyrektor OSWdDG w Olecku.

W postać św. Mikołaja wcielił się dyrektor Artur Sobolewski, a jego asystentami byli uczniowie: Aleksandra Milewska, Patryk Piwek, Jacek Barszczewski, Marcin Domel, Hubert Bubrowski i Piotr Kukowski.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages