Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

100 paczek dla dzieci w Ejszyszkach na Litwie

2019-01-04 01:14:21 (ost. akt: 2019-01-04 01:19:13)

Autor zdjęcia: Archiwum I LO w Olecku

Na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę I LO im. J. Kochanowskiego w Olecku zorganizowało akcję 100 paczek dla dzieci na Litwie. Do akcji włączyli się: uczniowie liceum, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły, emerytowani nauczyciele.


Akcja powiodła się - paczki były bogate, były w nich zabawki, ubranka, książki, przybory szkolne, słodycze, ozdoby choinkowe. Zapakowano 100 paczek i więcej… Dyrektor liceum Katarzyna Kamińska oraz nauczycielka Ewa Budzińska wraz z Samorządem Szkolnym zawiozły je do Ejszyszek dla dzieci z przedszkola i żłobka.

Ejszyszki to miasto na Litwie położone na południe od Wilna, tuż przy granicy z Białorusią. Zamieszkuje tam około 3,5 tys. mieszkańców, wśród których dominują Polacy.

Rozradowanie dzieci oraz dorosłych z przywiezionych paczek było ogromne. Dzieci cieszyły się z prezentów, dorośli cieszyli się z wizyty gości. Delegację z I LO przyjęto bardzo gościnnie. Przedszkolaki przygotowały wiersze, piosenki, inscenizacje w języku polskim. Radość była obustronna.

Po powrocie z delegacji dyrektor Katarzyna Kamińska na uroczystym apelu opowiedziała o wizycie w Ejszyszkach, o zadowoleniu i radości dzieci, o gościnności i sympatii dorosłych, o trwających narodowych więzach. Przedstawiła wizytę na nagranym filmie. Mamy nadzieję, że kontakty między społecznością szkolną z Ejszyszek a młodzieżą z I LO w Olecku będą utrzymywały się przez długie lata.

Dziękujemy dyrektor Katarzynie Kamińskiej i wicedyrektor Zofii Szczubełek za wspaniale zorganizowaną akcję 100 paczek dla dzieci w Ejszyszkach na 100- lecie odzyskania niepodległości, a darczyńcom za hojność i wrażliwość. Niech uśmiechy i radość dzieci z Ejszyszek trafią do wszystkich, którzy włączyli się do naszej akcji.
Mariola Pezowicz

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages