Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Wkrótce pierwsza zmiana na kierowniczym stanowisku w oleckim ratuszu

2019-01-10 12:27:22 (ost. akt: 2019-01-13 23:51:56)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Burmistrz Karol Sobczak zaproponował Małgorzacie Delegacz, kierownik wydziału edukacji, ponowne objęcie funkcji audytora wewnętrznego Urzędu Miejskiego w Olecku, którym była od 2006 roku do 1 września ubiegłego roku.

Zgodnie z wymogami ustawy o finansach publicznych samorządy, których roczny budżet przekracza 100 mln złotych mają obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę audytora wewnętrznego. W połowie października ubiegłego roku burmistrz Olecka ogłosił konkurs na to stanowisko, który jednak nie został rozstrzygnięty, ponieważ nikt nie złożył oferty.

W tej sytuacji burmistrz Karol Sobczak zaproponował, aby ponownie audytorem wewnętrznym została Małgorzata Delegacz, która w oleckim ratuszu była nim w latach 2006 - 2018 (1 września ubiegłego roku były burmistrz Wacław Olszewski powierzył jej funkcję kierownika wydziału edukacji Urzędu Miejskiego w Olecku).

— Pani Małgorzata Delegacz, kierownik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu posiada wszystkie wymagane przez ustawę uprawnienia. Zaproponowałem pani kierownik awans na stanowisko audytora wewnętrznego, który przyjęła. Nowe obowiązki zacznie pełnić po rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko kierownika wydziału, którym obecnie kieruje – informuje burmistrz Karol Sobczak.

Burmistrz Sobczak dodaje, że konkurs na stanowisko kierownika wydziału edukacji zostanie ogłoszony w najbliższym tygodniu, czyli po 13 stycznia.
ZM
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (54) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czas na młodych #2673036 | 83.6.*.* 31 sty 2019 18:46

  wróble zaćwierkały, że za niedługi czas powstanie nowy wydział promocji ,kultury i sportu i tam właśnie szefem ma zostać - o, i tu niespodzianka - Kuba !!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mania #2673018 | 209.95.*.* 31 sty 2019 18:32

  Panie Karolciu, a co ze mną? Żadnej fuchy? Szykowałam się na ''kulturę'', albo inny ciepły etacik, a tu ciiiisza jak w rodzinnym grobowcu. I jak tu żyć?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ewa #2671633 | 83.9.*.* 29 sty 2019 19:56

  jedna z kandydatek to już się nawet podobno pożegnała ze swoją obecną Radą Pedagogiczną i poinformowała że odchodzi na to stanowisko to po co ten cyrk, papierki potrzebne do ochrony d...py ale czyjej? burmistrza? tego nowego bez układów czy przewodniczącej komisji czy jeszcze kogoś? papierologia jak karty rozdane?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ciekawe #2668490 | 83.6.*.* 23 sty 2019 20:36

  Przeczytałem o naborze i jedna rzecz mnie zdumiała. Na stanowisko kierownika wydziału zajmującego się oświatą, kulturą i sportem nie wymaga się wykształcenia związanego z tymi działami, nie wymaga się też doświadczenia pracy na stanowiskach w oświacie, kulturze i sporcie. A w innych prowadzonych naborach to i owszem, jak do budownictwa - to wykształcenie kierunkowe, jak do finansów - to ekonomiczne itp. Tylko teoretycznie w kierowaniu oświatą to może być wykształcenie teologiczne, zoologiczne albo lotnicze. To bardzo zastanawiające, warto więc sprawdzić, jakie wykształcenie i doświadczenie będzie mieć osoba, która "wygra" konkurs i zostanie kierownikiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. nabór #2665832 | 83.9.*.* 19 sty 2019 17:17

  Na stronie Urzędu jest już info o naborze na stanowisko Kierownika. Intrygujący jest zwłaszcza jeden z zapisów mówiący o wymaganiach wobec kandydata: "co najmniej 3 lata na stanowisku kierowniczym lub wykonywanie działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na danym stanowisku". Pierwszy raz widzę w ogłoszeniach o naborze takie sformułowanie o "działalności gospodarczej", kto z Olecka mógłby spełniać takie wymaganie? Czy np. właściciele prywatnych szkół, przedszkoli , szefowie firm oświatowych, albo ZDZ spełniają to wymaganie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (54)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages