Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Andrzej Malinowski zabrał olecczan w „podróż” do Libanu, ZEA i Meksyku

2019-01-11 23:57:12 (ost. akt: 2019-01-12 00:13:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W piątkowy wieczór Andrzej Malinowski, podróżnik z Judzik, opowiadał w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej o swoich wyprawach do Libanu , Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz do Meksyku, gdzie latem spędził dwa miesiące.Spotkanie z Andrzejem Malinowskim jak zwykle cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku niemal pękała w szwach. Podróżnik z Judzik zabrał wszystkich na półtoragodzinną wspaniałą podróż po Libanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a w zasadzie po Dubaju, oraz po Meksyku.

Wszyscy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści o krajach, które Andrzej Malinowski odwiedził w 2018 roku. Globtroter z pasją dzielił się swoimi wrażeniami z wypraw i uzupełniał je projekcją zdjęć. „Podróż” była tak fascynująca, że nikt nawet nie zauważył, że przedłużyła się do dwóch godzin.

W drugiej części spotkania odbyła się degustacja potraw, głównie kuchni meksykańskiej, ale też libańskiej i ZEA. Można było również obejrzeć ciekawą wystawę rozmaitych eksponatów, które Andrzej Malinowski przywiózł z podróży.

http://m.wm.pl/2019/01/orig/70meksyk-521714.jpg

Każdy uczestnik spotkania otrzymał zaświadczenie o udziale w seminarium, a także kilogram mąki kukurydzianej (Meksyk jest krajem, z którego pochodzi kukurydza), aby wypiec w domu placek kukurydziany, oraz sos meksykański. Dodatkowo każdy dostał mapkę atrakcji turystycznych gminy Olecko, którą opracowało stowarzyszenie „Nasze Pasje” w Olecku.

Dodajmy, że w najbliższy piątek Andrzej Malinowski wyjeżdża do Baku w Azerbejdżanie, a latem planuje wyprawę na Filipiny.
ZM
http://m.wm.pl/2019/01/orig/71meksyk-521715.jpg
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. d=p #2661230 | 91.233.*.* 12 sty 2019 10:06

  Co się bardziej utrwala poczęstunek ,czy prelekcja ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages