środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Wielkie sukcesy uczniów I LO w Olecku

2019-02-07 12:31:52 (ost. akt: 2019-02-07 12:49:04)

Autor zdjęcia: Krystian Różański

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego w Olecku wzięli udział w ogólnopolskich konkursach polonistycznych, zajmując najwyższe miejsca.

Urszula Kamińska - uczennica klasy II A - osiągnęła wielki sukces w XV Ogólnopolskim Konkursie na Literackie Wspomnienie „Listopadowa melancholia”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Na tegoroczny konkurs wpłynęło 120 prac z kilkudziesięciu miast w Polsce. Prace prezentowały bardzo wysoki poziom merytoryczny. Urszula Kamińska napisała opowiadanie pt. „Tempo di Valse”. Przedstawiła w nim wartości ponadczasowe, jakimi są rodzina, miłość, sztuka, łączność pokoleniowa. Praca ta została oceniona najwyżej. Urszula Kamińska zdobyła 2. miejsce w Polsce. Uczennica wykazała się wielkim talentem literackim. To ogromny sukces uczennicy i wielki prestiż naszego liceum.
Życzymy Urszuli dalszego rozwoju talentów i kolejnych sukcesów.

W tym konkursie wzięli również udział uczniowie klasy I B: Adrianna Czereszewska, Karolina Górska, Oliwia Kozłowska i Maciej Pieczulis. Zajęli oni dalsze miejsca w konkursie. Wykazali się także wielkimi umiejętnościami w dziedzinie pisarskiej. Niech ich uzdolnienia owocują w przyszłości w kolejnych zmaganiach się z piórem.

Uczniowie naszego liceum wzięli również udział w drugim ogólnopolskim konkursie polonistycznym, dotyczącym wiedzy z mitologii greckiej i rzymskiej. Zainteresowanie tym konkursem było bardzo duże zarówno w naszej szkole, jak i w całej Polsce.
Maciej Pieczulis - uczeń klasy I B - zajął 1. miejsce w Polsce, zdobywając najwyższą ilość punktów. Był pierwszy spośród ponad 570 uczestników, którzy wzięli udział w konkursie. Wykazał się dogłębna wiedzą z mitologii, która wymagała poszukiwania i porządkowania informacji, wykorzystania wielkich umiejętności, wyobraźni i aktywności twórczej.
Gratulujemy Maciejowi tak wielkiego osiągnięcia.

http://m.wm.pl/2019/02/orig/konkurs-z-mitologii-527995.jpg
Fot. Agnieszka Piotrak

Wysokie miejsca w tym konkursie zajęli także inni uczestnicy z naszej szkoły: Sandra Kułak, Kuba Narkiewicz, Bartosz Biszewski, Róża Stankiewicz, Bianka Dąbek, Kacper Bokunewicz, Miłosz Myszkiewicz, Gabriela Jeglińska, Julia Morawska, Jakub Nowakowski, Patryk Kozłowski.
W następnej dwudziestce uplasowali się: W. Masłowska, A. Rabenda, S. Szrajbert, Ł. Grygieńć, K. Płaziński, F. Drażba, K. Zduniak, S. Wodnicki, M. Kielich, G. Fiertek, M. Zackiewicz.

Nasza młodzież sięga po coraz wyższe trofea, coraz częściej startuje na szczeblu ogólnopolskim. Tu, w naszej szkole, kształtuje się coraz więcej nowych, wspaniałych talentów. Uczniowie rozwijają tu swoje zdolności i umiejętności- to dobry start w dorosłe życie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów. Jesteśmy dumni z wielkich osiągnięć naszych uczniów i życzymy im dalszego rozwoju.
Opiekunem konkursów jest nauczyciel języka polskiego mgr Mariola Pezowicz.
Mariola Pezowicz


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ble #2678357 | 91.240.*.* 9 lut 2019 08:18

  Tylko Olimpiady liczą w się rankingach!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. rodzic #2677652 | 195.136.*.* 7 lut 2019 22:29

  Gratulacje, ale od matematyki zachowaj nas Panie......

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. tak #2677561 | 83.9.*.* 7 lut 2019 19:34

   Prawdziwą miarą są wyniki w Olimpiadzie, ale doceniam osiągnięcia oleckich uczniów. Brawo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Em #2677497 | 185.151.*.* 7 lut 2019 17:13

   Brawo Maciej!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages