Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Olecka policja apeluje: Kierowco, jeździj ostrożnie!

2019-02-12 11:35:23 (ost. akt: 2019-02-12 11:40:15)

Przebłyski słońca i czarne drogi podczas minionego weekendu spowodowały, że kierowcy poczuli większy komfort jazdy i pozwolili sobie na więcej. Tylko przez ostatnie trzy dni na drogach powiatu oleckiego doszło do kilkunastu kolizji.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami czy zwykła nieostrożność – to główne przewinienia kierujących, które doprowadziły do licznych kolizji na terenie naszego powiatu. Kierowco! Wielu takich sytuacji można uniknąć zachowując rozwagę!

Przebłyski słońca i czarne drogi podczas minionego weekendu spowodowały, że kierowcy poczuli większy komfort jazdy i pozwolili sobie na więcej. Tylko przez ostatnie trzy dni na drogach powiatu doszło do kilkunastu kolizji.

W większości były to zdarzenia na parkingach, gdzie nieuważni kierujący podczas cofania uszkadzali zaparkowane pojazdy. Policjanci odnotowali również takie błędy jak niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze czy niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Pamiętajmy, że kierowcy muszą brać pod uwagę kilka czynników mających istotny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podróży, m. in. stan nawierzchni (np. dziury, wyboje), natężenie ruchu, w tym również pieszych oraz własne samopoczucie. Każdy element połączony z roztargnieniem lub niesprzyjającą aurą może doprowadzić do wypadku czy kolizji.

Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich uczestników dróg o zachowanie szczególnej ostrożności, o uważną jazdę, stosowanie się do znaków i zachowywanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych.
źródło: KPP Olecko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kierowco KPP Olecko apeluje #2680269 | 91.233.*.* 12 lut 2019 14:55

  Zwolnij wiosną bo słońce w oczy, zwolnij zimą bo ślisko, zwolnij jesienią bo pada, zwolnij latem bo sucho. Zwolnij nocą bo ciemno, zwolnij w dzień bo ruch na drodze. Zwolnij w polu bo zające, zwolnij w mieście bo piesi. Zwolnij w święta bo niedzielni kierowcy, zwolnij w tygodniu bo TIRy. I pamiętaj, piłeś nie jedź, nie piłeś wypij. A najlepiej zostaw auto i idź piechotą. Choćby do Raciborza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nord49 #2680207 | 46.170.*.* 12 lut 2019 13:17

  Może niech olecka policja zaapeluje o naprawę dróg , bo nawet przy normalnej prędkości może dojść do wypadków !

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages