Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

KRUSZBET zaprasza do współpracy!

2019-03-28 09:00:00 (ost. akt: 2019-03-27 13:07:57) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum Kruszbet S.A.

Firma PPMD KRUSZBET S.A. w swojej ofercie ma obecnie ponad 200 rodzajów betonów oraz kruszywa. Wszystko w najwyższej jakości. KRUSZBET to także wsparcie projektowe i merytoryczne inwestycji oraz pasja ludzi tworzących zgrany zespół gotowy do szukania rozwiązań tam, gdzie inni się poddali.

Firma PPMD KRUSZBET S.A. istnieje na rynku od 1976 roku. Rozpoczynając działalność jako przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją kruszyw, mające na celu utrzymanie najwyższych standardów jakościowych. Standardy jakości pozwalają sprecyzować cele. Dla Kruszbetu było to wsłuchiwanie się w zapotrzebowanie rynku i dostosowywanie asortymentu do rosnących potrzeb i wymagań inwestorów.

W roku 1992 uruchomiony zostaje pierwszy węzeł betoniarski pozwalający na produkcję betonu towarowego, a w 2006 roku nowoczesna linia produkcji prefabrykatów drogowych. Rok 2017 to uruchomienie kolejnego węzła oraz wprowadzenie do katalogu produktów KRUSZBET-u innowacyjnych technologii betonowych.

Opracowanie i wdrożenie technologii CCR - betonu drogowego KRUSZBET stało się kolejną częścią działalności firmy.
2019 r. – budowa i uruchomienie nowoczesnych wytwórni betonu w Stożnem koło Olecka i Wąsoszu koło Szczuczyna.

Najstarsze konstrukcje betonowe mają ponad 2000 lat. Poczynając od starożytnego Egiptu, przez Antyczny Rzym do czasów obecnych beton znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymaga się od konstrukcji trwałości, nośności i niezawodności. Nowoczesne budownictwo nie istnieje bez betonu, poczynając od galanterii betonowej a na konstrukcjach monolitycznych i drogowych kończąc. Beton znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie istnieje potrzeba zastosowania materiału poddającego się dowolnemu kształtowaniu, przybierającego formy architektoniczne ograniczone jedynie wyobraźnią.


http://m.wm.pl/2019/03/orig/0000070984-27971588-436483143476911-4738149554509623703-n-539110.jpg


W ofercie KRUSZBETU znajduje się obecnie ponad 200 betonów. Najprostszymi są mieszanki stabilizowane cementem oraz tzw. „chude betony” służące wykonaniu podsypek i stabilizacji nawierzchni drogowych oraz do wykonywania stabilizacji chodników i ścieżek rowerowych, placów i aranżacji otoczenia wokół domów wykonanych z użyciem galanterii betonowej lub betonu architektonicznego. „Chude betony” wykorzystuje się jako betony podkładowe pod ławy, posadzki, stabilizację gruntu, pełnią ważną rolę jako część nośnych warstw konstrukcji. Następną dużą grupą produktów są betony towarowe, zwykłe lub o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych i trwałościowych.

W konstrukcji budynków zawsze uczestniczy beton, nawet przy budowie domów drewnianych i szkieletowych. Elementy zapewniające trwałość i niezawodność całej konstrukcji w tym przypadku ławy fundamentowe i fundamenty wykonywane są z betonu, czy to w postaci bloczków betonowych, czy elementów monolitycznych wylewanych, jak ściany fundamentowe. Nie sposób sobie wyobrazić budowy bez zastosowania betonów konstrukcyjnych stosowanych w miejscach o najwyższym wytężeniu, przenoszących największe obciążenia, dających pewność rozwiązań i trwałość na co najmniej 50-100 lat.

Kolejną grupą materiałową są betony specjalne, projektowane pod szczególne zastosowania. W grupie tej znajdują się między innymi: betony lekkie, łączące znakomite parametry izolacyjne z możliwością zmniejszenia ciężaru betonu przy zachowaniu parametrów wytrzymałościowych. Betony ekspansywne, których głównym zastosowaniem jest maksymalne wypełnienie pustek i wzmocnienie nadwyrężonych konstrukcji.

Betony posadzkowe stosowane zarówno w przemyśle, magazyny, hale produkcyjne, jak i w domach jednorodzinnych jako podłogi często z ogrzewaniem podłogowym. Betony hydrotechniczne stosowane w obiektach inżynieryjnych, mosty, przyczółki, jazy śluz wodnych. Betony o podwyższonej odporności chemicznej, zbiorniki na nieczystości, płyty gnojowe, środowiska agresywne chemicznie, oczyszczalnie ścieków, silosy, chlewnie, obory, kurniki.
Betony architektoniczne dające projektantom i architektom możliwość kształtowania otoczenia za pomocą betonu o różnej fakturze, kolorystyce, sposobie wykończenia powierzchni.

Beton jest materiałem „starym jak świat”, ale myli się ten kto myśli że się nie rozwija. Jako materiał znany i popularny w budownictwie ulega ciągłym zmianom materiałowym dzięki zastosowaniu najwyższej jakości kruszyw, domieszek i dodatków chemicznych dostosowuje się jego parametry do rosnących oczekiwań klienta. Nie byłoby to możliwe bez udziału certyfikowanego laboratorium zakładowego. Głównym zadaniem laboratorium jest pełna kontrola nad procesem wytwarzania betonu, poczynając od identyfikacji i badania złoża kruszyw, poprzez badania domieszek i dodatków do betonu aż na wyrobie gotowym kończąc.

Dzięki zastosowaniu mobilnego laboratorium, firma świadczy też usługi w zakresie badań: kruszyw, mieszanek betonowych, stwardniałego betonu, prefabrykatów oraz terenowe badania nośności gruntów metodą VSS i lekkiej płyty dynamicznej.

KRUSZBET jak sama nazwa wskazuje to kruszywa i beton, ale to nie wszystko, to także usługi w zakresie badań, projektowania i wykonawstwa posadzek przemysłowych, dróg, placów manewrowych, przeładunkowych, składowych. Wszystkie podejmowane prace wykonywane są przez wykwalifikowanych pracowników, objętych ciągłym programem szkoleń w zakresie poszerzania wiedzy, umiejętności, praktyki wykonawczej i niezbędnych uprawnień przy udziale nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych rozwiązań. To także wsparcie projektowe i merytoryczne inwestycji oraz pasja ludzi tworzących zespół KRUSZBET-u gotowych do szukania rozwiązań tam gdzie inni się poddali.

Zapraszamy do współpracy!
PPMD KRUSZBET S.A. w Suwałkach

http://m.wm.pl/2019/03/orig/0000070984-30831102-999916626829383-1951181931-n-539112.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages