Wielki sukces - trzy medale Mistrzostw Europy dla Olecka

2019-05-20 11:25:24(ost. akt: 2019-05-20 11:46:23)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Reprezentanci Oleckiej Szkoły Sztuk Walki zdobyli na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin we Wrocławiu srebro i dwa brązowe krążki. Tytuł wicemistrzowski w kumite młodzików 12-13 lat powyżej 50 kg wywalczył Piotr Waszkiewicz. Brąz zdobyły Kinga Kuklińska w kumie juniorek 16-17 lat do 55 kg oraz Martyna Grygo w kategorii juniorek młodszych 14-15 lat do 50 kg.
Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin odbyły się w dniach 18-19 maja we Wrocławiu. Wzięło w nich udział 730 najlepszych zawodników z 28 krajów.

Do udziału w tym prestiżowym turnieju zakwalifikowało się sześcioro zawodników Oleckiej Szkoły Sztuk Walki Karate Kyokushin: Kinga Kuklińska, Piotr Gibowicz, Dominika Wojciechowska, Martyna Grygo, Andżelika Dobrzyń i Piotr Waszkiewicz.

Tytuł wicemistrzowski w kategorii kumite młodzików 12-13 lat powyżej 50 kg wywalczył Piotr Waszkiewicz. Olecczanin w finale uległ po wyrównanej walce zawodnikowi z Rosji.

Brązowy medal w kategorii kumie juniorek 16-17 lat do 55 kg zdobyła Kinga Kuklińska, dla której jest to już trzeci medal ME.

W kategorii juniorek młodszych 14-15 lat do 50 kg brąz wywalczyła Martyna Grygo.

Dobrze zaprezentowali się także nasi pozostali reprezentanci. OSSWKK.
Wysokie 5. miejsce wywalczyła Dominika Wojciechowska, Piotr Gibowicz uplasował się na 7. miejscu; dobrze walczyła też Andżelika Dobrzyń, która nieznacznie uległa swojej przeciwniczce z Białorusi.

Trenerem oleckich zawodników jest Wojciech Rejterada.

Więcej o starcie olecczan w ME we Wrocławiu w najbliższym wydaniu Głosu Olecka.