XXVII Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Olecku [NOWE ZDJĘCIA]
2019-05-25 00:48:55(ost. akt: 2019-05-26 12:30:30)
Trzydniowy zlot rozpoczął się w piątek (24.05). Uczestniczą w nim delegacje z 37 szkół z całej Polski. Wśród gości jest prawnuczka Henryka Sienkiewicza - Anna Dziewanowska. Organizatorem imprezy jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku.
27. edycja Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich (olecka "Jedynka" jest jego gospodarzem po raz drugi, poprzednio w 2008 r.) rozpoczęła się przemarszem ulicami Olecka do amfiteatru nad jeziorem, gdzie wszystkich uczestników oficjalnie powitała dyrektor SP 1 Eligia Bańkowska. Zlot otworzył burmistrz Olecka Karol Sobczak.
Wśród gości zlotu m.in. są: prawnuczka Henryka Sienkiewicza - Anna Dziewanowska oraz Anna Cybulska z synem Maciejem Cybulskim, dyrektorem Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
Zlotowi towarzyszy szereg konkursów, których celem jest zachęcenie do czytania i poznawania twórczości Henryka Sienkiewicza. Podczas spotkania w amfiteatrze nagrodzono ich laureatów. Później uczestnicy zlotu obejrzeli inscenizację prezentującą twórczość Henryka Sienkiewicza, którą przygotowali uczniowie oleckiej "Jedynki".
W sobotę odbyła się wycieczka krajoznawcza do Augustowa. Po powrocie do Olecka kolejnymi atrakcjami były gra terenowa “W Krainie Tysiąca Jezior” i ognisko nad jeziorem. W niedzielę zjazd zakończył się piknikowym spotkaniem nad jeziorem.
WYNIKI KONKURSÓW TOWARZYSZĄCYCH XXVII OGÓLNOPOLSKIEMU ZLOTOWI SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH W OLECKU
Konkurs plastyczny
Kategoria klas I-III szkół podstawowych:
Dowolny krajobraz z powieści "W pustyni i w puszczy".
1. Natalia Zagórska, kl. II a, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy
2. Anna Korzela, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach
3. Adrianna Trzcianka, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych
Kategoria klas I-III szkół podstawowych:
Dowolny krajobraz z powieści "W pustyni i w puszczy".
1. Natalia Zagórska, kl. II a, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy
2. Anna Korzela, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach
3. Adrianna Trzcianka, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych
Kategoria klas IV-VI szkół podstawowych:
"Sienkiewiczowskie pary"- karty do gry Piotruś.
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Amelia Giżyńska, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Starym Dłutowie
1. Stanisław Kołaczkowski, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy
2. Weronika Wieczorek, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku
3. Adrianna Fijołkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Wyróżnienia:
- Martyna Wesołowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. H. Sienkiewicza w Dobrej
- Anna Bednarek, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku
"Sienkiewiczowskie pary"- karty do gry Piotruś.
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Amelia Giżyńska, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Starym Dłutowie
1. Stanisław Kołaczkowski, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Siennicy
2. Weronika Wieczorek, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku
3. Adrianna Fijołkowska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Raciborowicach Dolnych
Wyróżnienia:
- Martyna Wesołowska, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. H. Sienkiewicza w Dobrej
- Anna Bednarek, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Olecku
Kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych:
Bohater literacki dowolnej powieści Henryka Sienkiewicza (szkic).
Nagroda Specjalna Burmistrza Olecka - Wojciech Andrusiuk, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Sławacinku Starym
1. Weronika Orłowska, Szkoła Podstawowa Nr 36 im. H. Sienkiewicza w Krakowie.
2. Klaudia Szulc, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu.
3. Amelia Knop, Szkoła Podstawowa Nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy.
Kategoria III klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych:
"Sienkiewiczowskie pary"- plansze obrazkowe do gry Domino.
1. Julia Sztuba, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Liceum
im. H. Sienkiewicza.
2. Judyta Kukla, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 im. H. Sienkiewicza w Myszkowie.
3. Wiktor Gromadzki, XII Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Warszawie.
Bohater literacki dowolnej powieści Henryka Sienkiewicza (szkic).
Nagroda Specjalna Burmistrza Olecka - Wojciech Andrusiuk, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Sławacinku Starym
1. Weronika Orłowska, Szkoła Podstawowa Nr 36 im. H. Sienkiewicza w Krakowie.
2. Klaudia Szulc, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Siedliszczu.
3. Amelia Knop, Szkoła Podstawowa Nr 37 z Oddziałami Sportowymi w Bydgoszczy.
Kategoria III klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych:
"Sienkiewiczowskie pary"- plansze obrazkowe do gry Domino.
1. Julia Sztuba, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, Liceum
im. H. Sienkiewicza.
2. Judyta Kukla, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 5 im. H. Sienkiewicza w Myszkowie.
3. Wiktor Gromadzki, XII Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Warszawie.
Konkurs informatyczny
„KOMIKS NA PODSTAWIE DZIEŁA HENRYKA SIENKIEWICZA W GRAFICE KOMPUTEROWEJ"
Kategoria klas III - IV szkół podstawowych (komiks na podstawie dowolnej bajki H. Sienkiewicza).
1. Martyna Wójcik, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Ziębicach
Kategoria klas V-VI szkół podstawowych (komiks na podstawie dowolnej noweli H. Sienkiewicza).
1. Julia Chudoba, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu
2. Julia Urbanek, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie
Kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych (komiks na podstawie fragmentu wybranej powieści H. Sienkiewicza).
1.Bartłomiej Bukowiec, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie
2. Patrycja Boroń, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łomnicy
Kategoria klas klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych (komiks na podstawie fragmentu „Trylogii” H.Sienkiewicza).
1. Patryk Dunaj, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Sompolnie
„KOMIKS NA PODSTAWIE DZIEŁA HENRYKA SIENKIEWICZA W GRAFICE KOMPUTEROWEJ"
Kategoria klas III - IV szkół podstawowych (komiks na podstawie dowolnej bajki H. Sienkiewicza).
1. Martyna Wójcik, Szkoła Podstawowa Nr 2 im. H. Sienkiewicza w Ziębicach
Kategoria klas V-VI szkół podstawowych (komiks na podstawie dowolnej noweli H. Sienkiewicza).
1. Julia Chudoba, Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu
2. Julia Urbanek, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie
Kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych (komiks na podstawie fragmentu wybranej powieści H. Sienkiewicza).
1.Bartłomiej Bukowiec, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Wierzchlesie
2. Patrycja Boroń, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łomnicy
Kategoria klas klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych (komiks na podstawie fragmentu „Trylogii” H.Sienkiewicza).
1. Patryk Dunaj, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. H. Sienkiewicza w Sompolnie
„SCENKA SIENKIEWICZOWSKA NA FILMIE”
Kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych.
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Miłosz Szablicki i Julia Krakos, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bydgoszczy
Kategoria klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych:
Nagroda Specjalna Burmistrza Olecka - Anna Siedlarz, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku
Kategoria klas VII-VIII szkół podstawowych.
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Miłosz Szablicki i Julia Krakos, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Bydgoszczy
Kategoria klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych:
Nagroda Specjalna Burmistrza Olecka - Anna Siedlarz, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Oblęgorku
KONKURS LITERACKI:
„Staś i Nel w krainie tysiąca jezior” – opowiadanie
Kategoria uczniowie klas IV-VI:
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Maria Bargieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie
1. Patrycja Grzegrzułka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy
2. Karol Litwin, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
3. Julia Jodełka, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa nr 1 w Adamowie
„Staś i Nel w krainie tysiąca jezior” – opowiadanie
Kategoria uczniowie klas IV-VI:
Nagroda Specjalna Starosty Łukowa - Maria Bargieł, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie
1. Patrycja Grzegrzułka, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy
2. Karol Litwin, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
3. Julia Jodełka, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa nr 1 w Adamowie
Lirycznie o patronie” – wiersz biograficzny
Kategoria uczniowie klas VII-VIII
1. Weronika Adamus, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie
2. Miłosz Giedziński, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy
3. Alicja Gaudzińska, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach
Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku - Hanna Rusin, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach
Kategoria uczniowie klas VII-VIII
1. Weronika Adamus, Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie
2. Miłosz Giedziński, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy
3. Alicja Gaudzińska, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach
Nagroda Specjalna Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku - Hanna Rusin, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Gorzkowicach
„Janko Muzykant” na deskach teatru – scenariusz
Kategoria czniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych:
1. Małgorzata Matwiejczuk, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
2. Lena Anklewicz, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach
3. Weronika Chudek, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
ZM
Kategoria czniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych:
1. Małgorzata Matwiejczuk, Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
2. Lena Anklewicz, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rzerzęczycach
3. Weronika Chudek, Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach
ZM
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
co za kobieta #2739224 | 83.9.*.* 28 maj 2019 15:11
Potwierdzam to co poniżej. a daria świetna :)
Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz
daria #2739119 | 91.236.*.* 28 maj 2019 12:32
Brawo. Fajna uroczystość.
Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz