środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

IV Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach w Olecku

2019-06-06 13:41:30 (ost. akt: 2019-06-06 13:45:47)

Fundacja Wspierania Rozwoju Edukacji i Kultury na Mazurach zaprasza na 4. Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach, który odbędzie się w dniach 16-30 czerwca w Olecku.

Podczas tegorocznego Festiwalu usłyszymy dzieła muzyczne od muzyki wczesnego baroku po romantyzm, w którym zetkniemy się z twórczością kameralną Stanisława Moniuszki. Tym samym Fundacja włącza się w obchody 200. rocznicy urodzin twórcy polskiej opery narodowej. Tegoroczny Festiwal to także przestrzeń dla młodych, utalentowanych wykonawców.

Festiwal odbędzie się w dniach 16-30 czerwca w Olecku.

16 czerwca (niedziela) godz. 17.00 w sali widowiskowej Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku, Festiwal zainauguruje kształcony w Wilnie znakomity pianista młodego pokolenia, laureat wielu międzynarodowych konkursów - Edwin Szwajkowski. W jego wykonaniu usłyszymy - w klasycznej, jak i współczesnej odsłonie - kompozycje mistrza baroku Jana Sebastiana Bacha.
Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa przygotowana przez Elizę Ptaszyńską - Kustosz Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz Oleckiej Izby Historycznej, a poświęcona życiu muzycznemu w Olecku od czasów powojennych po współczesność.

23 czerwca (niedziela) godz.19.00 w Kościele pw. NMP Królowej Polski odbędzie się „Barokowy koncert organowy”, na którym zagra laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów organowych - młoda organistka Karolina Karkucińska.

29 czerwca (sobota) godz. 19.00 w kameralnej atmosferze Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku będzie miał miejsce koncert „Od Adama Jarzębskiego po Stanisława Moniuszkę” w wykonaniu kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych QUARTETTO NERO. Cztery - kształcone w Polsce i zagranicą - utalentowane artystki wykonają utwory od twórczości Adama Jarzębskiego we wczesnym baroku po romantyczny kwartet smyczkowy Stanisława Moniuszki. Koncert ten będzie ukłonem w stronę 200. rocznicy urodzin ojca „polskiej opery narodowej” Stanisława Moniuszki.

30 czerwca (niedziela) godz. 19.15 odbędzie się ostatni koncert Festiwalu, podczas którego w Kościele pw. NMP Królowej Polski gościć będziemy orkiestrę barokową Altberg Ensamble, która wystąpi wraz z Olgą Pasiecznik – sopran oraz obdarzonym niezwykłym głosem kontratenorem - Kacprem Szelążkiem. Artyści wykonają arie i duety ze słynnych oper G. F. Händla.

	http://m.wm.pl/2019/06/orig/plakat-bm-2019-555327.jpg
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages