Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Ordynator szpitala w Olecku z zarzutami prokuratorskimi

2019-06-09 11:27:18 (ost. akt: 2019-06-15 23:20:10)

Autor zdjęcia: Archiwum GO/PG

Do Sądu Rejonowego w Suwałkach trafił akt oskarżenia przeciwko ordynatorowi oddziału chirurgicznego szpitala w Olecku. Prokuratura oskarża go o nieumyślnie narażenie pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia.

Do zdarzenia doszło w listopadzie 2017 roku, gdy Piotr Cz. przeszedł w oleckim szpitalu zabieg, po którym został wypisany do domu, choć był zarażony gronkowcem złocistym. Po pewnym czasie ponownie zgłosił się do szpitala, ale niestety nie udało się go uratować.

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach zarzuca ordynatorowi, że mając wiedzę o stanie zdrowia pacjenta nie zlecił konkretnych badań parametrów zapalnych, nie zlecił kontynuowania antybiotykoterapii, nie wdrożył profilaktyki przeciwzapalnej pomimo stwierdzenia w karcie ryzyka - średniego stopnia takich powikłań, nie skontrolował morfologii przed wypisem i pomimo dużego ryzyka zakażeń otwartej rany pachwinowej zlecił dalsze ambulatoryjne leczenie w poradni chirurgicznej, przez co nieumyślnie naraził Piotra Cz. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Ordynatorowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkanka Olecka #2747823 | 91.236.*.* 15 cze 2019 22:38

  Przerażająca niekompetencja,znieczulica ( i nie wiem jak jeszcze można nazwać postawę ww lekarza do Ludzi,pracy.)Brak odpowiedzialności , bezkarność za groszowe ubezpieczenie...może coś się zmieni- czego mieszkańcy się spodziewają, i jeśli tylko mogą leczą się poza oleckim szpitalem

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages