środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Marsz dla Życia i Rodziny w Olecku

2019-06-09 20:09:53 (ost. akt: 2019-06-09 20:41:04)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Dzisiaj (9.06) po mszy św. odprawianej w intencji rodzin z kościoła NMP Królowej Polski w Olecku wyruszył Marsz dla Życia i Rodziny. Jego uczestnicy przeszli ulicami miasta do sąsiedniej parafii Podwyższenia Krzyża.Na zakończenie Mszy św. w kościele NMP Królowej Polski ks. prałat Lech Janowicz zaprosił wiernych do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Podkreślił przy tym, że najważniejsza jest rodzina Bogiem silna - mężczyzna i kobieta, i związki sakramentalne, "a wszystko inne to są śmieci, o których nie warto mówić. Różne są dewiacje, ale co zrobić - taki jest świat. Diabeł dzisiaj nie próżnuje. Dzisiaj rano w Raciborzu facet przyszedł do kościoła z siekierą i zniszczył główny ołtarz. Z siekierą do kościoła w niedzielę - diabeł dzisiaj miesza. Chyba zaczynają się czasy ostateczne, bo nigdy aż tak nie było" - mówił ks. prałat Lech Janowicz.

Po wyjściu ze świątyni uczestnicy marszu modlili się przy pomniku Jana Pawła II, a prezes Akcji Katolickiej w Olecku Dariusz Gałaszewski zapowiedział, że 15 października - w Dniu Dziecka Utraconego na cmentarzu komunalnym I przy ul. Gołdapskiej zostanie odsłonięty symboliczny pomnik-nagrobek Dziecka Utraconego.
Później wierni przeszli ulicami Olecka do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego.

MARSZE DLA ŻYCIA I RODZINY
Marsze dla Życia i Rodziny są publiczną manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju. Uczestników Marszów łączy przekonanie, że wartości te stanowią fundament ładu społecznego. Idea zorganizowania Marszu dla Życia i Rodziny zrodziła się w 2005 roku w Warszawie. Z roku na rok Marsz rozwijał się, przyciągając kolejnych sympatyków i wywołując coraz większe zainteresowanie mediów i opinii publicznej. W tym roku o Marsze zostały zorganizowane w 150 miejscowościach.
W Olecku Marsz zorganizowano po raz piąty. Towarzyszyło mu hasło: ”Chrońmy dzieci przed deprawacją”.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. naturals #2745129 | 109.154.*.* 10 cze 2019 23:36

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Widze, ze na forum duzy wysyp zwolennikow LGBT i ich samych. Bardzo chorzy ludzie, ktorzy nie rozumieja slow Pisma Sw. Idzcie i rozmnazajcie sie!!!!. Jakbysmy pozwolili im sie rozmnazac, to ludzkosc by wyginela. Jak dwoch osobnikow plci zenskiej lub meskiej kopulujac, moze miec potomstwo. Lewaki, ktorzy sa zachwyceni nauka i postepem niech mi wytlumacza, jak to jest mozliwe, prosze. Moze jakies pomysly od Darwina. W Ksiedze Rodzaju jest jasno powiedziane. Bog stworzyl kobiete i mezczyzne, aby sie mnozyli, a ich potomstwo zapelnilo ziemie.

  1. ramirez #2744951 | 83.6.*.* 10 cze 2019 15:28

   to powód do chwały? żyj i daj zyć innym, nie jesteś wyjątkowy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. . #2744936 | 83.6.*.* 10 cze 2019 14:40

    Jestem osobą będącą w społeczności LGBT i jest mi wstyd za Olecko. Dlatego nikt się nie ujawnia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. joanna #2744919 | 91.236.*.* 10 cze 2019 14:01

     życie, rodzina to są najważniejsze wartości, dlatego tak walczą z tymi wartościami - bo człowiekiem bez wartości łatwo manipulować.

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

     1. a może #2744879 | 83.19.*.* 10 cze 2019 13:10

      a może warto jak się dołożysz do pomnika dziecka utraconego , dziecka poczętego, ale utraconego ,bo to też człowiek którego trzeba zachować w pamięci choć ciała nie było albo nie ma

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

      Pokaż wszystkie komentarze (62)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages