Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Wakacje już za tydzień. Policjanci przypominają uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku

2019-06-13 11:25:05 (ost. akt: 2019-06-13 11:41:07)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Koniec roku szkolnego tuż tuż…. Oleccy policjanci spotykają się z młodzieżą, aby beztroski czas wakacji był czasem bezpiecznym. Wczoraj spotkali się z uczniami I LO, aby porozmawiać o narkotykach i dopalaczach.

Już niedługo uczniowie usłyszą ostatni dzwonek i rozpoczną długo wyczekiwane wakacje. Czas radości, beztroski i wypoczynku. Aby upłynął on bezpiecznie, funkcjonariusze oleckiej komendy już od kilku tygodni prowadzą szereg działań i spotkań z dziećmi, podczas których przypominają o bezpiecznych zachowaniach nad wodą, w lesie, w górach, w mieście czy na wsi.

Funkcjonariusze podejmują zadania nie tylko profilaktyczne i informacyjne, ale także prewencyjne i kontrolne. Ich celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, zapobieganie zagrożeniom oraz podejmowanie niezwłocznych działań w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek niebezpieczeństwa.

W okresie poprzedzającym letni wypoczynek w szkołach powiatu oleckiego prowadzone są spotkania z uczniami. Funkcjonariusze podczas rozmów profilaktycznych przestrzegają i przypominają o potencjalnych zagrożeniach na jakie narażone są dzieci podczas wakacji oraz sposobach ich przeciwdziałania.

W środę 12 czerwca oleccy funkcjonariusze wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną przeprowadzili również spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kochanowskiego dotyczące narkotyków i dopalaczy.

	http://m.wm.pl/2019/06/orig/pracownik-psse-podczas-spotkania-557117.jpg
Pracownica PSSE na spotkaniu z uczniami I LO w Olecku


Kampania o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia.

W okresie wakacyjnym intensywne kontrole i nadzór będą prowadzone również na drogach naszego powiatu. Policjanci sprawdzać będą trzeźwość kierujących, prowadzone będą kontrole prędkości oraz przestrzeganie przepisów dotyczących używania pasów bezpieczeństwa i przewozu dzieci. Ponadto funkcjonariusze będą eliminować z dróg kierowców, którzy rażąco naruszą zasady bezpieczeństwa.

Ponadto pod policyjnym nadzorem znajdą się także zbiorniki wodne. Mundurowi przy użyciu łodzi motorowej będą patrolować wody naszego jeziora, kontrolując kąpieliska strzeżone jak i nie strzeżone. Szczególną uwagę zwracać będą na użytkowników sprzętów pływających i będą kontrolować stan trzeźwości takich osób. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających na wodzie funkcjonariusze skoncentrują swoją uwagę także na tym, aby każdy korzystał ze środków ratunkowych i asekuracyjnych takich jak kapoki.

Policjanci apelują także o właściwe zabezpieczenie mienia podczas urlopowych wyjazdów – jednym z najskuteczniejszych sposobów ochrony domu i mieszkania jest czujna, międzysąsiedzka  pomoc.

Podczas wakacji policjanci będą także prowadzić kontrole autobusów.  Przypominamy więc rodzicom i opiekunom grup wyruszających autokarami na letni wypoczynek, że mogą zgłaszać wyjazd do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oleckiej komendy pod numer telefonu: 87 520 72 50/ 87 520 72 40 lub do Oficera Dyżurnego 87 520 72 00.
W pilnych przypadkach, np. podejrzenie nietrzeźwości kierowcy, kontrolę należy zgłosić pod numer alarmowy 112.

Apelujemy do wszystkich dzieci, rodziców oraz opiekunów, aby w czasie wakacji zachowali rozwagę i życzymy udanego wypoczynku!!!

	http://m.wm.pl/2019/06/orig/przedszkolaki-w-kpp-w-olecku-557118.jpg
Przedszkolaki z wizytą w KPP w Olecku
http://m.wm.pl/2019/06/orig/dzielnicowa-podczas-spotkania-z-dziec-mi-557119.jpg
Dzielnicowa podczas spotkania z przedszkolakami

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages