Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Amfiteatr w Olecku jest kolejną perełką na mapie atrakcji miasta

2019-06-21 07:30:00 (ost. akt: 2019-06-19 20:57:08) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Olecku

Celem projektu jest zwiększenie liczby ludzi korzystających z oferty kulturalnej gminy Olecko. Szacujemy, że w tym miejscu odbędzie się kilkanaście imprez rocznie. W ramach projektu w dniach 15-17 sierpnia odbędzie się Active Festival Olecko — mówi burmistrz Karol Sobczak.

	http://m.wm.pl/2019/06/orig/loga-do-amfiteatru-557878.jpg

Inwestycja związana z rozbudową i przebudową amfiteatru dobiegła końca w maju br. Obecnie obiekt dysponuje 1146 miejscami siedzącymi, miejscem na scenę mobilną oraz rozległym terenem wielofunkcyjnym.
Nowe chodniki i przejścia stwarzają możliwość korzystania z obiektu wszystkim odbiorcom.
Zadbaliśmy również o kwestie sanitarne, energetyczne, oświetlenie, parkingi i ogrodzenie terenu. Teren zielony został zmodernizowany, częściowo w oparciu o istniejący starodrzew i nowe nasadzenia. Dwie kamery do monitoringu wizyjnego obiektu czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem użytkowników.

Kino pod gwiazdami i bogatsza oferta imprez

W ramach projektu kupiliśmy sprzęt do projekcji filmów. Pierwsze seanse kinowe w ramach kina letniego już za nami.
— Celem projektu jest zwiększenie liczby ludzi korzystających z oferty kulturalnej gminy Olecko — mówi burmistrz Karol Sobczak — Szacujemy, że w tym miejscu odbędzie się kilkanaście imprez rocznie. W ramach projektu w dniach 15-17 sierpnia odbędzie się ACTIVE FESTIVAL OLECKO.

http://m.wm.pl/2019/06/orig/active-557403.jpg

To nowy, świeży punkt na kulturalnej mapie regionu. Będzie:
- aktywnie – przygotowaliśmy moc atrakcji sportowych i szereg możliwości aktywnego spędzenia czasu dla rodzin,
- muzycznie - w przepięknej scenerii oleckiego amfiteatru odbędą się koncerty czołowych polskich artystów.
- świadomie – Active Festival Olecko będzie okazją do spotkań, dialogu, kontemplacji, złapania oddechu od codziennego pośpiechu.

W mieście powstanie pięć festiwalowych stref – artystyczna, relaksu, warsztatów, aktywności i rodziny. W każdej z nich czekają inne atrakcje.

Festiwalowa Strefa Relaksu zlokalizowana będzie na polanie koło skate parku. Będzie tam można odpocząć przy dźwiękach spokojnej muzyki, zanurzyć się w wygodnym leżaku z książką, lub wziąć udział w zajęciach jogi i relaksacji przy dźwiękach gongów tybetańskich.

Festiwalowa Strefa Warsztatów będzie nawiązywała do idei slow. Przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć związanych z ekologią, uważnością i samoświadomością. Będzie można wziąć udział w zajęciach z ceramiki, papieroplastyki, tworzenia łapaczy snów, stworzyć coś z niczego na warsztatach z upcyclingu, wyciszyć się podczas medytacji wedyjskiej, dowiedzieć się, jak budować relację z dzieckiem w trakcie warsztatów z uważnego rodzicielstwa, poznać patenty na to, jak jednorazowe przedmioty zamienić na te wielokrotnego użytku w ramach zajęć „zero waste”, a także zgłębić tajniki „slow food”.

Festiwalowa Strefa Aktywności będzie tętniła życiem przez cały czas trwania festiwalu. Regaty żeglarskie, windsurfing, ścianka wspinaczkowa, dogtrekking, przejażdżki konne, tenis, piłka ręczna, siatkówka plażowa, trampoliny – to tylko przykłady działań sportowych dostępnych w trakcie festiwalu.

— Budując festiwalową ofertę nie zapomnieliśmy też o rodzinach i atrakcjach dla najmłodszych uczestników. W Strefie Rodziny nie zabraknie animacji i zabaw dla dzieci. Wolontariusze już pracują nad grą miejską i specjalnym torem przeszkód. Znajdzie się też coś dla fanów historii – wycieczka historyczna po Olecku i zwiedzanie wystawy w oleckim „Zamku”— informuje burmistrz Karol Sobczak.

Muzyka będzie istotnym puzzlem festiwalowej układanki. Na scenie amfiteatru wystąpią takie gwiazdy jak: The Dumplings, Tulia, Wojtek Mazolewski Quintet, Zepelinians, Mery Spolsky czy Sorry Boys.

W tworzenie festiwalowej oferty zaangażowało się wielu mieszkańców Olecka. To festiwal, który już teraz łączy ludzi, aktywności i idee. Mamy nadzieję, że to przedsięwzięcia na lata wpisze się w kulturalną mapę naszego regionu.

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na: www.facebook.com/ActiveFestivalOlecko/

Całkowita wartość projektu pn. „Rozbudowa z przebudową amfiteatru w Olecku” wynosi 3 669 182,93 zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej to kwota 2 741 876,64 zł.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages