środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Finał projektu nauczycielskiego w Zespole Szkół Technicznych w Olecku

2019-06-24 10:03:44 (ost. akt: 2019-06-24 10:43:22) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum ZST w Olecku

Nauka języka angielskiego, hiszpańskiego i niemieckiego pochłonęła nauczycieli ZST w Olecku. W minionym roku 20 pedagogów z „Zamku” wyjechało na dwa tygodnie do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, by tam uczyć się języka danego kraju w szkołach językowych, a także w różnych sytuacjach życia codziennego.

Dodatkowym, wzbogacającym doświadczeniem były nauka w grupach międzynarodowych oraz zajęcia w plenerze.

Nauczyciele mieli również okazję poznać kulturę danego kraju, przyjrzeć się życiu mieszkańców oraz różnicom kulturowym i obyczajowym. Kursanci zwiedzili również wiele ciekawych miejsc w Bristolu i Londynie, nauczyciele w Hiszpanii podziwiali Malagę, Costa del Sol i Gibraltar, a grupa w Hamburgu miała okazję poczuć klimat tego cudownego miasta, które ma więcej kanałów niż Wenecja. Grupa przebywająca w Hamburgu spotkała się z ważnym dla Mazur pisarzem – Arno Surminskim, a ich przewodnikiem był wyjątkowy Hamburczyk – Jan Dolny.Zdobyte umiejętności, wiedzę i doświadczenia kadra ZST wykorzystuje w praktyce. Projekt „Zainwestuj w siebie – zacznij się uczyć języków obcych” miał bowiem na celu zwiększenie kompetencji i umiejętności językowych nauczycieli i kadry zarządzającej szkołą dzięki mobilnościom zagranicznym, promowanie nauczania międzynarodowego oraz rozwój kompetencji społecznych i kulturowych.

Udział w projekcie poszerzył wiedzę jego uczestników na temat kultury i cywilizacji poszczególnych krajów europejskich, wpłynął na kształtowanie się postawy tolerancji i poszanowania innych kultur, a także pogłębienie poczucia tożsamości europejskiej.

Mocną stroną kursu językowego była różnorodność ciekawych materiałów szkoleniowych oraz sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców, których cechowały wysokie kompetencje, kreatywność oraz pełen profesjonalizm. Dopełnieniem całości była przyjazna, miła i życzliwa atmosfera w trakcie szkolenia. Dodatkowym atutem był pobyt u rodzin, które gościły nauczycieli. Dzięki zakwaterowaniu u przemiłych gospodarzy, kursanci każdego dnia mieli możliwość szlifowania języka obcego i przyjemność degustacji regionalnych potraw.
Katarzyna Kaczor
ZST w Olecku

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages