Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Quartetto Nero zachwycił olecką publiczność

2019-06-30 10:58:39 (ost. akt: 2019-06-30 11:12:00)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Dobiega końca 4. Międzynarodowy Festiwal Barok na Mazurach, który w Olecku odbywa się od 16 czerwca. Wczoraj w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego wystąpił kwartet smyczkowy Quartetto Nero. Dzisiaj (30.06) finałowy koncert Festiwalu. W kościele NMP Królowej Polski zagra orkiestra barokowa Altberg Ensamble.W sobotę 29 czerwca w kameralnej atmosferze kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku miał miejsce koncert „Od Adama Jarzębskiego po Stanisława Moniuszkę” w wykonaniu kwartetu smyczkowego instrumentów historycznych Quartetto Nero.

Agata Habera, Paulina Woś-Gucik, Anna Wieczorek i Katarzyna Cichoń - cztery - kształcone w Polsce i zagranicą - utalentowane artystki wykonały utwory od twórczości Adama Jarzębskiego we wczesnym baroku po romantyczny kwartet smyczkowy Stanisława Moniuszki. Koncert był ukłonem w stronę 200. rocznicy urodzin ojca „polskiej opery narodowej” Stanisława Moniuszki.

Dzisiaj 30 czerwca o godz. 19.15 odbędzie się ostatni koncert Festiwalu, podczas którego w kościele NMP Królowej Polski gościć będziemy orkiestrę barokową Altberg Ensamble, która wystąpi wraz z Olgą Pasiecznik – sopran, oraz obdarzonym niezwykłym głosem kontratenorem - Kacprem Szelążkiem.
Artyści wykonają arie i duety ze słynnych oper G. F. Händla.

ZM
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages