środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Ojciec zamordowanej bestialsko Blanki oczyszczony z zarzutów

2019-07-02 10:21:14 (ost. akt: 2019-07-02 11:25:28)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach informuje, że wszelkie dowody uzyskane w toku postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawcą zarzucanych mu czynów. Mężczyzna wczoraj wyszedł na wolność.

Zobacz także: Baloniki do nieba dla Blanki Baloniki do nieba dla Blanki W sobotę, 29 czerwca 2019 roku na targowicy miejskiej odbyło się symboliczne pożegnanie tragicznie zmarłej, 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Olecczanie nie...

Zobacz także: Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka usłyszeli zarzut zabójstwa i wykorzystywania seksualnego [NOWE FAKTY] Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka usłyszeli zarzut zabójstwa i wykorzystywania seksualnego [NOWE FAKTY] Rodzice 9-miesięcznej dziewczynki z Olecka usłyszeli zarzut zabójstwa oraz wykorzystywania seksualnego. Sąd Okręgowy w Suwałkach zastosował środek zapobiegawczy...


Prokuratura Okręgowa w Suwałkach informuje, iż wczoraj (01.07) uchylono tymczasowe aresztowanie wobec Grzegorza W. podejrzanego o znęcanie się nad Blanką W. z jej wykorzystaniem seksualnym oraz jej zabójstwa.

Postanowienie o uchyleniu tymczasowego aresztowania wobec Grzegorza W. zapadło po wykonaniu w ciągu tygodnia szeregu czynności procesowych. Prokuratorzy prowadzący postępowanie przesłuchali kilkudziesięciu świadków, wykonali czynnościach z udziałem podejrzanych, powołali biegłych z zakresu różnych specjalności w tym z zakresu badań DNA, dokonali analizy logowań używanego przez podejrzanego telefonu komórkowego oraz zweryfikowali informacje o miejscach przebywania podejrzanego w czasie popełnienia zbrodni.

Wszelkie dowody uzyskane w toku skrupulatnie i wszechstronnego prowadzanego postępowania przygotowawczego wskazują, iż Grzegorz W. nie jest sprawca zarzucanych mu czynów.

Badania DNA wykluczyły, aby ślady biologiczne ujawnione na ciele pokrzywdzonej pochodziły od podejrzanego Grzegorza W. Wydruki połączeń telefonicznych, jak i lokalizacja telefonu komórkowego podejrzanego pozwoliły na ustalenie, iż w czasie zbrodni mógł nie przebywać w mieszkaniu, w którym ujawniono zwłoki dziecka. Wątpliwości co do jego obecności na miejscu zbrodni potwierdziły również zeznania świadków. Tak zebrany materiał dowodowy w wysokim stopniu podważył pierwotnie przyjętą wersję zdarzeń wynikającą z wyjaśnień współpodejrzanej, wskazującej że Grzegorz W. może być sprawcą zarzucanej mu zbrodni.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (39) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. odczepcie #2757479 | 91.233.*.* 4 lip 2019 16:10

  Odczepcie się od Adama -maecenasa.Taka rola adwokata że swojego klienta ma bronić .Skoro broni iszuka jak jej ulżyć wyreok TOTYLKO CHWALEBNIE SWIADCZY O NIM JAKO O ADWOKACIE.Prywatnie na pewno mysli inaczej ale jako adwokat postępuje zgodnie z zasadami obowiązującymi adwokata.Więc odczepcie sie -taka jest jego rola.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do adwokata Anny W. #2757393 | 77.255.*.* 4 lip 2019 13:19

   Panie Adanie, niech Pan pamięta, że istnieje granica obrony. Ta granica to zbytnie naciąganie linii obrony. Czy naprawdę będzie Pan brnął w to, że Anna W. zostawiła dziecko "pod opieką" z 50letnim "nianią" i miało to związek tylko z zapewnieniem opieki? Niech Pan uważa, bo zamiast lansu będzie wtopa. Już i tak niekorzystnie wygląda fakt, że większość społeczeństwa patrzy na Pana jako na kolegę Anny W. Olecko i okolice są zbyt małe na opinie "adwokata diabła".

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Winny #2757291 | 91.233.*.* 4 lip 2019 09:50

   taki z niego tata? Moze jest i niewinny zbrodni , tego nie kwestionuję , ale w koncu nawet nie podjąłstarań zeby wcześniej zabrać dziecko od matki narkomanki.Wygodnie mu bylo zyć swobodnie i wesoło.Zreszta daleko od mamusi nie odszedł.tak samo lubił sobie pogulać.Więc oczyszczenie z zarzutów ok ale nie róbmy z nego aniołka bo nim nie jest.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. kjsf #2757171 | 91.240.*.* 3 lip 2019 22:56

    Podnieście" kamienie", które rzucaliście w niewinnego człowieka. Nagle cisz, wstyd.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Szczere, ogromne podziękowanie prokuraturze z #2756914 | 93.163.*.* 3 lip 2019 13:24

     Co to maleństwo wycierpiało, to dedykuję pracownikom socjalnym obraz jej męki przd snem. Nie wierzcie nigdy pijaczkom, narkomankom, patologii. Nie zmieni się to i nie zmienia. Nie oddawajcie dzieci niby skruszonym rodzicom. Straszne. Dobrze, że nie skazano niewinnego człowieka.

     Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (39)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages