Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Narodowe Czytanie w Olecku

2019-09-05 11:56:30 (ost. akt: 2019-09-05 12:17:14)

W najbliższą sobotę 7 września w godz. 11-13 w amfiteatrze nad jeziorem odbędzie się 8. edycja akcji Narodowe Czytanie. Tym razem czytane będą nowele polskie.

Do wspólnego czytania zapraszamy wszystkie chętne osoby, w tym władze miasta i powiatu, przedstawicieli lokalnych instytucji, uczniów i nauczycieli. Zainteresowanym przekazane zostały wybrane fragmenty tekstów. Do czytania zachęcamy jak największą liczbę osób. Mile widziane są również stroje i rekwizyty dopasowane do czytanych historii!

Dodatkowo na amfiteatrze zostanie zorganizowana „Czytelnia pod chmurką” z różnymi wydaniami „Noweli Polskich”, które pomogą śledzić uczestnikom słyszany tekst.
Miejscowy artysta plastyk Waldemar Rukść narysuje ilustracje do czytanych tekstów.

„Narodowe Czytanie” to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła oraz wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości.
W tym roku popularyzujemy "Nowele polskie" twórców takich jak: Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Bolesław Prus, Władysław Stanisław Reymont, Henryk Rzewuski, Brunon Schulz, Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski.

Teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Znajdziemy w nich udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy, celne diagnozy społeczne, a nade wszystko znakomicie zbudowane fabuły i wyrazistych bohaterów. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe.

Organizatorami akcji są: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Olecku, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Olecku, Zespół Szkół Technicznych w Olecku, Urząd Miejski w Olecku, Powiatowe Centrum Wspierania Edukacji w Olecku, Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages