Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Olecko: Piraci drogowi stracili prawo jazdy

2019-09-10 12:10:51 (ost. akt: 2019-09-10 12:20:25)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Brawura i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków. Niestety kierowcy często o tym zapominają. Tylko wczoraj oleccy policjanci ukarali 5 kierowców mandatami, a dwóch, którzy dozwoloną prędkość przekroczyli o 50 km/h, straciło prawo jazdy. Funkcjonariusze zatrzymali też nietrzeźwego kierującego rowerem.

Policjanci oleckiej drogówki podczas codziennej służby sprawdzają czy kierowcy poruszający się po drogach powiatu stosują się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza czy przestrzegają ograniczeń prędkości, bo brawura i nadmierna prędkość to najczęstsze przyczyny wypadków.

Niestety na naszych drogach znów znaleźli się nieodpowiedzialni kierujący. Tylko wczoraj policjanci stwierdzili 8 naruszeń przepisów. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy, a 5 zostało ukaranych mandatami karnymi.

Wczoraj (09.09) w miejscowości Nory gm. Wieliczki policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pierwszy kierujący samochodem osobowym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Kolejny kierowca zatrzymany przez oleckich policjantów, to 33- latek, który jechał osobową Skodą z prędkością 112 k/h.

Ponadto wczoraj w miejscowości Dworackie gm. Świętajno funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem. Badanie alkomatem w organizmie 34-latka wykazało blisko promil alkoholu.

Przymnijmy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego kierujący, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy i zostanie zatrzymana przez policję, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli i to nie zniechęci kierującego i ponownie zdecyduje się na prowadzenie auta, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać, trzeba będzie jeszcze raz zdać egzamin na prawo jazdy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kris #2789611 | 91.233.*.* 11 wrz 2019 20:55

    ale z was zuchy- proponuję was odznaczyć medalem z ziemniaka

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages