Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Młody rowerzysta wjechał pod motorower

2019-09-16 09:48:02 (ost. akt: 2019-09-16 10:02:08)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

14-letni rowerzysta nie upewnił się, czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd, wykonał manewr skrętu w lewo i zderzył się z wyprzedzającym go motorowerem. Chłopak z urazem nogi trafił do szpitala w Suwałkach, zaś motorowerzysta z urazem żeber i obojczyka do szpitala w Ełku.

Do zdarzenia z udziałem kierujących jednośladami doszło w miniona sobotę (14 września) około godz. 11 w Kukowie koło Olecka.

Policjanci ustalili, że 14-letni rowerzysta, na prostym odcinku drogi, nie upewnił się czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd, wykonał manewr skrętu w lewo i zderzył się z wyprzedzającym go kierującym motorowerem. Rowerzysta z urazem nogi został przetransportowany do szpitala w Suwałkach, zaś kierujący motorowerem z urazem żeber i obojczyka do szpitala w Ełku. Obaj kierujący byli trzeźwi.

Również 14 września przed godz. 18:00 w Kowalach Oleckich policjanci z Olecka zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 44-latka blisko 1,5 promila alkoholu.

Policjanci przypominają!
Kierujący jednośladem jak każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego. Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę pojazdów lub na rower. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Piesi lub kierujący jednośladami są grupą szczególnie narażoną na utratę zdrowia, a nawet życia uczestnicząc w wypadkach drogowych. Do tragedii dochodzi często z powodu braku rozwagi zarówno kierujących jak i rowerzystów czy pieszych.
Zachowajmy ostrożność w sytuacjach, kiedy wyprzedzamy jednoślady. Bądźmy także czujni zbliżając się do przejść dla pieszych. Piesi oraz rowerzyści również powinni pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Szczególnie niebezpieczne jest wbieganie na jezdnię zza pojazdu, czy nagłe wtargnięcie na przejście dla pieszych, a także poruszanie się o zmroku poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ferdynat kiepiski #2792045 | 91.233.*.* 17 wrz 2019 00:01

  sołtys zajd zasyal

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. 111 #2791895 | 91.233.*.* 16 wrz 2019 18:55

  Sołtys rusz się,na Zajdy na pgr znaki są,a przed lasem 2ostre zakręty,osrty zakręt w prawo w lesie ,działaj panienka od burmistrza też.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kenko #2791623 | 83.9.*.* 16 wrz 2019 11:42

  Każdy kierujący pojazdem po drogach publicznych powinien posiadać odpowiednie uprawnienia. Dlaczego kierowcy samochodów czy motocykli posiadają prawo jazdy, a rowerzyści nie muszą mieć żadnych uprawnień? Brak jakiegokolwiek przeszkolenia i odpowiedzialności prowadzi potem do takich sytuacji jak ta powyżej. Durne przepisy zarówno dla rowerzystów i motorowerzystów powinny być dawno zmienione.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Pytanie ??? #2791620 | 37.8.*.* 16 wrz 2019 11:41

   A kiedy ostatnio Xsionc odwiedził ta drogę i udzielił jej stosownych sakramentów pokropku i modłów w intencji. A teraz wrzask medialny i bicie w dzwony ,że do wypadku doszło. Jak nic - BÓG TAK CHCIAŁ

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. wsiok #2791616 | 5.173.*.* 16 wrz 2019 11:35

    Karty rowerowe były bardzo dobre, ponieważ najpierw była nauka zachowania się według przepisów na drodze a dopiero potem jazda... Komu to przeszkadzało?! Dotyczy to również karty pływackiej

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages