Sobota, 18 stycznia 2020. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Burmistrz Olecka stawia na promocję

2019-10-09 09:02:09 (ost. akt: 2019-10-09 09:08:50)

Autor zdjęcia: Facebook. com/burmistrzkarolsobczak

W strukturze organizacyjnej oleckiego ratusza funkcjonuje nowy Wydział Promocji, Kultury i Sportu, w którym pracują trzy osoby. Pracą nowej komórki kieruje zastępca burmistrza Sylwia Wieloch.

Od 6 września w strukturze organizacyjnej oleckiego ratusza funkcjonuje nowy Wydział Promocji, Kultury i Sportu, którym kieruje zastępca burmistrza Sylwia Wieloch. W wydziale pracują: Monika Błaszak, Alicja Mieszuk i Agata Mularczyk.

— Na początku roku stwierdziliśmy, że w urzędzie brakuje nam ewidentnie komórki, która zajmowałaby się promocją — wyjaśnia burmistrz Karol Sobczak. — Do tej pory zajmowała się tym Alicja Mieszuk, która pracowała w wydziale organizacyjnym, ale oprócz zadań związanych z promocją miała jeszcze wiele innych obowiązków i po prostu fizycznie nie dawała rady. Stąd pomysł na nowy wydział, bo chcemy promować nie tylko naszą pracę i wydarzenia organizowane przez ratusz, ale też przez inne stowarzyszenia, instytucje i nasze jednostki, które wpływają na obraz całego miasta. Nowy wydział zajmie się również kulturą i sportem, które dotychczas były w mocno obciążonym wydziale oświaty, bo przecież zarządza naszymi ośmioma szkołami i przedszkolem. Do tego dochodził MOSiR i ROK i ten wydział do tej pory nie mógł właściwie spełniać swojej roli. Sport i kultura mają duże przełożenie na promocję miasta i dlatego znalazły się w nowo utworzonym wydziale.

Burmistrz Sobczak podkreśla, że zmiany organizacyjne i utworzenie nowego wydziału póki co odbyły się bezkosztowo.
— W tegorocznym budżecie żadnych pieniędzy na tego typu działania nie ma zapisanych, więc postaraliśmy się zrobić to bez ponoszenia kosztów — dodaje burmistrz. — Nowy wydział powstał w ramach przesunięć pewnych zadań oraz pracowników. Z wydziału oświaty przeszła Monika Błaszak, a Alicja Mieszuk z wydziału organizacyjnego. Z kolei Agata Mularczyk była związana stricte z projektem Active Festival Olecko. Projekt przewidywał część inwestycyjną, czyli budowę amfiteatru oraz część tzw. miękką, która zakładała zatrudnienie jednej osoby i pani Agata została dołączona do wydziału promocji. Na ten czas wydział nie ma etatowego kierownika, bo prowadzenia wydziału dodała do swoich obowiązków moja zastępczyni.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. refernt #2802717 | 83.9.*.* 10 paź 2019 19:37

  A wróbelki w urzedzie ćwierkają, aż huczy :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (26) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. stary #2802704 | 83.9.*.* 10 paź 2019 19:16

  Nikt nie zna Olecka w Polsce? Ostatnie wydarzenia rozsławiły nasze miasto. Parę pogrzebów, kilka wyroków i cała Polska o nas mówi!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piotr #2802640 | 77.252.*.* 10 paź 2019 16:59

  Proszę, skupcie się na promocji kulturowej. Olecko potrzebuje turystów, ludzi i życia kulturowego. Nie potrzeba tam wiecej kolonii, obozów i sportowców oni już mają co robić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. REFERENDUM #2802530 | 91.233.*.* 10 paź 2019 12:34

   REFERENDUM Infrastruktura leży, inwestycji BRAK, drogi leża (udało się fartem wyrwać kasę na jakieś nędzne 7,5 km dróg na wygwizdowiu), ochrona środowiska leży, PEC zwraca dotację, ważne żeby było gdzie baloniki rozdawać, władza jest tak bezczelna, że kwestionuje decyzję mieszkańców odnośnie budżetu obywatelskiego który jest NIETYKALNY! Czy ta władza jest poważna? Głosowałem za zmianą ale teraz boleśnie wszyscy odczują brak Wacka. Normalnie rozsadza mnie od środka.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. ?? #2802512 | 2.247.*.* 10 paź 2019 11:39

    Czyste kurestwo w tym Olecku. Pogonic aktorów i suflerow. REFERENDUM REFERENDUM

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (40)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages