Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Olecko. "Ognik" pomoże w edukacji najmłodszych

2019-10-10 09:20:53 (ost. akt: 2019-10-10 09:28:15)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku odbyło się oficjalne otwarcie sali edukacyjnej "Ognik". Będą z niej korzystały przedszkolaki i najmłodsi uczniowie szkół powiatu oleckiego.


— Sala edukacyjna przy naszej Komendzie powstała w celu propagowania działań profilaktycznych w zakresie informowania społecznego o występujących zagrożeniach. Będziemy starali się edukować dzieci z wszystkich dziedzin ratownictwa i mówić o wszystkich zagrożeniach bezpieczeństwa. Sala swoim zasięgiem obejmie blisko 27 placówek oświatowych funkcjonujących na terenie powiatu oleckiego, do których uczęszcza ponad 1800 dzieci w klasach 0-III, bo głównie z myślą o tej grupie wiekowej przygotowaliśmy salę. Wstępnie ustaliliśmy, że zajęcia będą odbywały się w każdą środę w godzinach do wyboru przez szkołę. — mówi Robert Wiśniewski, komendant powiatowy PSP w Olecku.

Podczas uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, komendant wojewódzki PSP w Olsztynie Bogdan Wierzchowski, komendant powiatowy PSP w Olecku Robert Wiśniewski, poseł Wojciech Kossakowski oraz Jaś Antoniak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Olecku.

Przy okazji wizyty w Olecku wojewoda Chojecki wręczył burmistrzowi Olecka Karolowi Sobczakowi czek na kwotę 6500 zł na wsparcie jednego z projektów oświatowych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages