Trzy złote medale nauczycieli z Olecka

2019-10-14 00:12:30(ost. akt: 2019-10-14 00:23:44)

Autor zdjęcia: Arechiwum prywatne

W Łodzi odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Reprezentanci Olecka - Marzena Jasińska i Robert Karniej wywalczyli złote medale w grach indywidualnych oraz w grze mieszanej.
W dniach 4-6.10. w Łodzi odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

Rywalizowało w nich ponad 70 zawodników z całej Polski. Olecko i zarazem województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało dwoje nauczycieli. Marzena Jasińska - nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym oraz Robert Karniej - nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1.

Marzena Jasińska w świetnym stylu wygrała turniej w grze indywidualnej pokonując w finałowym pojedynku 3:0 Ewę Bernat.
Wynik ten powtórzył również Robert Karniej wygrywając turniej indywidualny. W pojedynku finałowym pokonał zeszłorocznego mistrza Polski w tej kategorii Pawła Janowskiego 3:0 (11:8, 11:7, 15:13).

Następnie został rozegrany turniej gier mieszanych, w którym wystartowało 15 par. Po wygraniu trzech pojedynków drużyna z Olecka: Marzena Jasińska - Robert Karniej dotarła do finału, w którym zmierzyła się z faworytami turnieju, obrońcami tytułu z ubiegłego roku - parą Aleksandra Paszek - Sebastian Krupa. Olecczanie wygrali po bardzo zaciętym pojedynku 3:1 (4:11, 11:9, 12:10, 11:9).

Reprezentujący Olecko nauczyciele wywalczyli 2 złote medale w grze indywidualnej , oraz w grze mieszanej.
Mistrzostwa zorganizował Okręg Łódzki ZNP wraz z Odziałem ZNP Łódź-Śródmieście.