Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Zakończyła się policyjna akcja "Znicz"

2019-11-04 11:48:13 (ost. akt: 2019-11-04 12:36:50)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Od czwartku 31 października do 3 listopada policjanci prowadzili coroczne działania "Znicz". W tym czasie na drogach powiatu oleckiego doszło do groźnie wyglądającego potrącenia pieszego oraz kilku drobnych kolizji. Policjanci zatrzymali również dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami nie posiadając do tego uprawnień.

Jak co roku podczas akcji "Znicz" na drogi powiatu zostali skierowani policjanci ruchu drogowego, którzy czuwali nad bezpieczeństwem osób odwiedzających nekropolie.

Oleccy funkcjonariusze nie odnotowali zakłóceń ładu i porządku publicznego na cmentarzach czy na terenie parkingów przy cmentarzach, nie było także większych utrudnień w ruchu.

W ciągu ostatnich dni policjanci skontrolowali blisko 100 kierujących, nałożyli 14 mandatów karnych, w tym 6 za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie długiego weekendu funkcjonariusze odnotowali groźnie wyglądające potrącenie pieszego oraz kilka kolizji. Zatrzymali także dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami bez uprawnień.

Do potrącenia pieszego doszło w Olecku na ul Kościuszki w minioną sobotę (02.11.2019 r.) około godz. 18:00. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 49-latek wtargnęła na jednię wprost pod nadjeżdżający pojazd marki Peugeot. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Ełku, jednak nie doniósł żadnych poważniejszych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu.
	http://m.wm.pl/2019/11/orig/miejsce-potra-cenia-pieszego-olecko-588507.jpg

W czwartek 31 października w miejscowości Szczecinki gm. Olecko policjanci zatrzymali do kontroli kierującego osobowym BMW. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że 20-latek nie posiada prawa jazdy. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że w październiku br została wydana decyzja administracyjna o cofnięciu mieszkańcowi gminy Olecka uprawnień.

Drugiego kierującego, który wsiadł do swojego samochodu nie posiadając uprawnień oleccy policjanci zatrzymali w minioną sobotę w Olecku na ul. Kamiennej. Ponadto podczas podejmowanych czynności ustalono, że pasażerka 21-latka jest poszukiwana.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Morfik #2813786 | 5.172.*.* 4 lis 2019 14:29

  Pieszy na pasach niewidoczny, tak samo jak nasza policja przez ten weekend. Tyle się mówiło o zwiększonej pracy policji, a u nas w mieście hulaj dusza, piekła nie ma!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wielkie halo #2813783 | 195.136.*.* 4 lis 2019 14:17

  31 października udało mi sie objechać połowę powiatu, nigdzie , czy to w okolicy cmentarzy czy poza, nie było widać ani jednego radiowozu, ani policjanta. Podobnie rzecz sie miała 1 listopada, przy cmentarzu byli, jak procesja miała przyjść.To tyle tego zabezpieczania.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. a #2813755 | 91.240.*.* 4 lis 2019 13:21

  Co do policjantów w dniu 1 listopada- totalny brak. Przy cmentarzu około 10-tej nie było radiowozu. W Kowalach Oleckich droga była wąska na 1 samochód i gdy spotkały się dwa z naprzeciwka to był problem bo ani do przodu ani do tyłu. Radiowozu i policjantów kierujących ruchem brak. To samo w Bakałarzewie - radiowóz stał kilkaset metrów koło cmentarza, za rogiem, żeby przypadkiem się nie przepracować pomagając w kierowaniu ruchem- pewnie powiecie że to już nie nasze województwo. Tak czy inaczej w tym roku porażka komunikacyjna i organizacyjna ze strony policji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages