Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Była radna krytykuje radę miejską i burmistrza Olecka

2019-11-13 17:00:00 (ost. akt: 2019-11-13 21:25:35)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Grażyna Obuchowska (radna miejska IV i V kadencji RM) zarzuciła radnym, że nabrali wody w usta w sprawie utworzenia stanowiska wiceprezesa w PWiK w Olecku. Oberwało się też burmistrzowi Sobczakowi, na którego wniosek rada nadzorcza spółki powołała na to stanowisko Henryka Trznadla, byłego zastępcę burmistrza.

Na sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Olecku, która odbyła się w miniony wtorek, Grażyna Obuchowska (radna miejska IV i V kadencji RM) zarzuciła radnym, że nabrali wody w usta i nic nie mówią o sprawie, która jej zdaniem bulwersuje całe miasto, czyli utworzenie stanowiska wiceprezesa w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji.

— Uważacie, że wszystko jest w porządku, żeby tworzyć nowy stołek, a kto poniesie konsekwencje finansowe - oczywiście my, mieszkańcy, bo na pewno cena wody pójdzie w górę, bo wiceprezes będzie zarabiał co najmniej 150 tys. zł rocznie, co się przełoży na cenę wody — mówi Grażyna Obuchowska. — Uważam, że PWiK bardzo dobrze prosperowała bez tego stanowiska. Na którejś z sesji radni zdecydowali, że będą audyty poszczególnych spółek. Czy ktoś je analizował, a zwłaszcza komisja rewizyjna i widziała jakie są efekty? Czy to wymagało dodatkowego stanowiska kosztem wszystkich mieszkańców? A najbardziej, panie burmistrzu, bulwersuje to, że pana kampania wyborcza, to były obiecanki dla młodych ludzi - ich zatrudnianie, a okazuje się, że za dwa miesiące pan wiceprezes skończy 67 lat. To jest skandal! Co to za specjalista ds. pozyskiwania środków unijnych, czy ten pan się przebranżowił? To jest skandaliczne. Wysoka rado, wy jesteście od tego, żeby kontrolować decyzje burmistrza i proszę was, żebyście to robili.

Ani przewodniczący rady, ani radni, ale też i burmistrz nie odnieśli się do zarzutów Grażyny Obuchowskiej. Dzień po sesji o komentarz poprosiliśmy burmistrza Karola Sobczaka.

— Nie mogę zgodzić się z zarzutem, że nie tworzymy możliwości rozwoju i zatrudnienia młodym ludziom — mówi burmistrz Sobczak. — Osoby zatrudnione w ostatnim roku, to osoby w wieku produkcyjnym z wysokimi kwalifikacjami. Henryk Trznadel, jako samorządowiec z 15-letnim doświadczeniem jako zastępca burmistrza i wiedzą na temat funkcjonowania naszych jednostek organizacyjnych i spółek gminnych, otrzymał określone zadania do wykonania i z tych zadań zostanie rozliczony. Celem jest uszczelnienie systemu świadczenia usług, zwiększenie wpływów, w tym także wpływów ze środków zewnętrznych.

Henryk Trznadel na wniosek burmistrza wiceprezesem PWiK będzie od 15 listopada. Jego kandydaturę zaakceptowała 4 listopada rada nadzorcza spółki. Prezesem PWiK jest Sławomir Szerel, który w marcu 2020 roku przechodzi na emeryturę.
ZMPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (158) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do Monika #2829832 | 83.9.*.* 4 gru 2019 17:09

  Idź na spotkanie z wiceprezesem, Monika, może wskoczysz... na jakiś stołek...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Prezesa PWiK #2829435 | 5.172.*.* 4 gru 2019 07:59

  Pytanie: w jakich godzinach można złożyć wizytę dla Pana Wice-emeryta PWiK? A może jest tak owładnięty gorączką twórczych wizji, że nie znajdzie czasu dla swoich podopiecznych.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ręcę w kieszeni #2825737 | 83.9.*.* 27 lis 2019 21:09

  Słusznie i zaprawdę prawdziwie tu napisano: "Jak słusznie zauważono, w tym wieku szare komórki są już dawno wyeksploatowane , dlatego ustawowo określono wiek emerytalny dla mężczyzn max 65 lat. Absolutnie niewskazany jest jakikolwiek wysiłek umysłowy, dlatego Pan Burmistrz, w swojej łaskawości, nagrodził Pana Henia stanowiskiem niewymagającym żadnego wysiłku umysłowego. Tak też się stało, jedyne co Pan Henio powinien robić, to od czasu do czasu pokazać się w biurze, wypić kawkę, uciąć pogawędkę np. o perspektywach rozwoju miasta Olecka. Jak dało się zauważyć wszystko idzie w dobrym kierunku, zgodnie z założeniami." Amen.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. stary #2825446 | 91.233.*.* 27 lis 2019 11:52

  Spółdzielnia mieszkaniowa rządzi się swoimi prawami i jest to temat dla walnego zgromadzenia

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ma #2825045 | 37.248.*.* 26 lis 2019 18:43

  Jak słusznie zauważono, w tym wieku szare komórki są już dawno wyeksploatowane , dlatego ustawowo określono wiek emerytalny dla mężczyzn max 65 lat. Absolutnie niewskazany jest jakikolwiek wysiłek umysłowy, dlatego Pan Burmistrz, w swojej łaskawości, nagrodził Pana Henia stanowiskiem niewymagającym żadnego wysiłku umysłowego. Tak też się stało, jedyne co Pan Henio powinien robić, to od czasu do czasu pokazać się w biurze, wypić kawkę, uciąć pogawędkę np. o perspektywach rozwoju miasta Olecka. Jak dało się zauważyć wszystko idzie w dobrym kierunku, zgodnie z założeniami.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (158)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages