Historyczny sukces Olecka na mistrzostwach Polski

2019-11-18 12:33:47(ost. akt: 2019-11-19 01:14:40)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Cztery medale zdobyli oleccy zawodnicy na Mistrzostwach Polski Juniorów (16-17 lat) i Młodzieżowców (18-21 lat) w karate kyokushin w Makowie Mazowieckim. Mistrzynią Polski została Kinga Kuklińska. Reprezentacja Oleckiej Szkoły Sztuk Walki w kategorii juniorów zajęła 2. miejsce w kraju w klasyfikacji klubowej.
Olecczanki całkowicie zdominowały mocno obsadzoną kategorię juniorek do 55 kg, w której wystartowało 21 najlepszych zawodniczek z kraju. Każda z trzech podopiecznych trenera Wojciecha Rejterady po stoczeniu trzech walk znalazła się w strefie medalowej. W kolejnej walce (półfinałowej) zmierzyły się dwie oleckie zawodniczki - Kinga Kuklińska i Dominika Wojciechowska. Po po zaciętej walce wygrała Kinga, tym samym wchodząc do finału. Z drugiej strony do finału weszła po czterech walkach Andżelika Dobrzyń.

Po raz kolejny na zawodach najwyższej rangi w kraju  rozegrał się olecki finał (wcześniej dwa lata temu). Ostatecznie mistrzostwo Polski wywalczyła Kinga Kuklińska, srebro Andżelika Dobrzyń, a brąz Dominika Wojciechowska.

Srebro wywalczył także Filip Maksimowicz, którego trenerem jest Angelika Rejterada. Filip  startował w bardzo mocno obsadzonej kategorii kumite mężczyzn młodzieżowców (18-21 lat) powyżej 80 kg. Olecczanin po trzech mocnych walkach pewnie doszedł do finału, tam po regulaminowym czasie część sędziów wskazała na przewagę olecczanina, a część na dogrywkę i sędzia maty zadecydował o dogrywce. Po kolejnej rundzie  sędziowie wskazali werdykt 2:2. Sędzia maty zadecydował o zwycięstwie przeciwnika Filipa.

Obrazek w tresci

Filip Maksimowicz zdobył również kwalifikację na najważniejsze zawody w Europie i drugie pod względem ważności na świecie, po mistrzostwach Świata. Już w grudniu będzie reprezentował Polskę w kategorii seniorów na prestiżowych Mistrzostwach Europy Open w Minsku.

W tym samym czasie juniorki wystartują w Pucharze Europy, który także odbędzie się w Mińsku.

Reprezentacja Oleckiej Szkoły Sztuk Walki w kategorii juniorów zajęła w MP w Makowie Mazowieckim 2. miejsce w kraju w klasyfikacji klubowej. W mistrzostwach rywalizowało 77 najmocniejszych klubów spośród 250 zrzeszonych w PZK.