Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Wspólna lekcja z policjantami

2019-12-02 09:31:47 (ost. akt: 2019-12-02 09:59:36)

Autor zdjęcia: Archiwum OSWdDG w Olecku

Z myślą o bezpieczeństwie uczniów ze szkoły podstawowej przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych dyrekcja i nauczyciele wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Olecku podjęli działania w zakresie bezpiecznego poruszania się na drodze.

Dzieci zapoznały się z podstawowymi pojęciami dotyczących pieszych i rowerzystów. Uczestniczyły w praktycznych zajęciach na przejściu dla pieszych. Odbyła się również prelekcja przygotowana przez st. sierż Annę Wąsowicz na temat: „Bezpieczna droga do szkoły".

	http://m.wm.pl/2019/12/orig/img-2474-594860.jpg

Celem spotkania było między innymi wyuczenie u dzieci zachowań i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożeń, jak również zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa na drodze.

Podczas spotkania dzieci uzyskały wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Z dużym zaangażowaniem brały udział w zajęciach, chętnie zadawały pytania, by rozwijać swoją wiedzę i rozwiać ewentualne wątpliwości dotyczące poruszanego tematu. Po powrocie do placówki odbył się apel, na którym dyrektor Artur Sobolewski rozdał dzieciom odblaski, zaznaczając jednocześnie jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży, czy plecakach, zwłaszcza po zmroku.

	http://m.wm.pl/2019/12/orig/img-2483-594862.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages