Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Oleccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika

2019-12-10 19:32:48 (ost. akt: 2019-12-18 00:07:34)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Podczas akcji „Alkohol i narkotyki” funkcjonariusze oleckiej komendy sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kierujących. W Wieliczkach zatrzymali kierującego ciągnikiem rolniczym. 37-letni mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu, a jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

W poniedziałek 9 grudnia policjanci przeprowadzili ogólnopolskie działania kontrolne – prewencyjne „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.

Głównym celem akcji „Alkohol i narkotyki” jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ujawnianie i eliminowanie z dróg kierujących pojazdami, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu bądź środka podobnie działającego do alkoholu.

Podczas akcji funkcjonariusze oleckiej komendy sprawdzili stan trzeźwości ponad 300 kierujących. Zatrzymali jednego nieodpowiedzialnego kierowcę.

Przed godz. 15 w Wieliczkach policjanci zatrzymali do kontroli kierującego ciągnikiem rolniczym. Podczas sprawdzenie stanu trzeźwości okazało, się, że mężczyzna ma w swoim organizmie około promil alkoholu. Ponadto podczas podjętych czynności okazało się, że ciągnik, którym poruszał się 37-latek nie jest dopuszczony do ruchu – nie posiada badań technicznych oraz tablicy rejestracyjnej. Pojazd miał również niesprawne oświetlenie i brakowało w nim tylnej lampy.

Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy. A on za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Pamiętajmy!
Każdy kierowca prowadzący pojazd pod wpływem alkoholu bądź środka podobnie działającego do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest zachowaniem skrajnie nieodpowiedzialnym i może rodzić poważne konsekwencje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. różnica #2833635 | 89.228.*.* 11 gru 2019 21:01

    Ale on nie był pijany tylko jak redaktór napisał piany został zatrzymany...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages