Czwartek, 23 stycznia 2020. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Spotkanie wigilijne burmistrza z mieszkańcami Olecka

2019-12-19 19:47:57 (ost. akt: 2019-12-19 19:56:43)

Autor zdjęcia: Bolesław Słomkowski

Na placu w centrum miasta odbyło się spotkanie wigilijne burmistrza z mieszkańcami. Olecczanie przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a później zasiedli do wigilijnego stołu.Burmistrz Karol Sobczak złożył zebranym na placu w centrum Olecka świąteczne życzenia, a ksiądz proboszcz Lech Janowicz pobłogosławił opłatki i potrawy, które zostały przygotowane na wieczerzę wigilijną. Natomiast oleccy harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, które dzięki sztafecie trafiło do Olecka.

Wszyscy zebrani przełamali się opłatkiem, a po złożeniu sobie życzeń zostali poczęstowani wigilijnymi potrawami. Czas umilał koncert kolęd w wykonaniu chóru Oleckie Echo.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prawda #2841141 | 83.31.*.* 29 gru 2019 18:50

  Właśnie na naszych oczach i za nasze pieniądze, miasto uzależnia dostawy ciepła do mieszkań oraz instytucji samorządowych od prywatnego przedsiębiorcy. A co jeżeli któregoś dnia właściciele postanowią sprzedać swoje imperium innemu podmiotowi gospodarczemu, może nawet zagranicznemu? Niemożliwe? Patrząc na przykład lokalnej stoczni jachtowej to chyba jednak możliwe. Kto jest autorem tego nielichego planu i kiedy on powstał? W trakcie ostatniego roku czy może jeszcze prędzej? Jaka ma być cena ciepła z prywatnej kotłowni i czy będzie niższa od cen oferowanych dotychczas przez spółdzielnię mieszkaniową? I wreszcie, dlaczego to miasto ma być sponsorem budowy całego odcinka sieci cieplnej do przedsiębiorcy, a nie współfinansuje tego zadania on sam? Przepraszam za tę mnogość stawianych pytań, ale wewnętrznie jestem bardzo poruszony tym co dzieje się obecnie w naszym mieście. Trudno za właściwy przykład postawy samorządowej uznać nawrót czegoś co można porównać z ciężką chorobą - czyli Pana Henryka. Jako rześki i dziarski specjalista od pozyskiwania środków (tylko nie wiadomo jakich) pojawia się na etacie zastępcy prezesa PWiK. Po dłuższym odstawieniu od śruty, kwitnący i pełen werwy powrócił do żerowiska. Czy myślicie, że na wiosnę kiedy obecny prezes odejdzie na emeryturę Pan Henryk przejmie jego funkcję? Myślę, że nie bo nasz cnotliwiec świetnie sprawdza się w roli tego drugiego. Na obraz tego całego kipiszu nakłada się w ostatnich dniach pomysł z utworzeniem uzdrowiska. Tylko czy ma ono być impulsem do przeprowadzenia kolejnych planów inwestycyjnych czy może swoją specjalistyczną opieką oraz wysokim drucianym ogrodzeniem powinno objąć to całe środowisko miejscowych działaczy i załatwiaczy tematów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Prawda #2841139 | 83.31.*.* 29 gru 2019 18:50

  Dlaczego tak myślę? Jeszcze za czasów Gońca Oleckiego pisałem o budowie sporej kotłowni przez prywatnego przedsiębiorcę. Wówczas nikt tematem się nie zainteresował. Być może uważano, że inwestycja ma posłużyć na potrzeby zakładu produkcyjnego – pewności nie mam. W międzyczasie były wybory, powołano nowe lokalne władze, które w pierwszych tygodniach urzędowania, unieważniły przetarg na budowę miejskiej ciepłowni. Mijały kolejne miesiące, a sztab ludzi pracował przy planie zaopatrzenia gminy w ciepło. Efekty owych działań właśnie wychodzą na światło dzienne. Bowiem PEC ogłosił przetarg na wykonanie projektu technicznego związanego z modernizacją sieci cieplnych. Jak często bywa tak i w tym przypadku początek treści zamieszonej na BIP-ie brzmi niewinnie. Po przeczytaniu załączników dowiadujemy się, że opracowanie swoim zasięgiem obejmie zakłady PRAWDA. Budowa nowych i modernizacja istniejących sieci cieplnych, umożliwi zmianę źródła ciepła na produkujące ciepło z odnawialnych źródeł energii jakim jest kotłownia biomasowa zlokalizowana przy ul. Gołdapskiej. Dowiadujemy się również, że na potrzeby systemu ciepłowniczego PEC Olecko będą pracować dwa kotły biomasowe o mocy 5 MW, opalane zrębką drzewną. Po przeprowadzonej modernizacji, wyłączone zostaną kotłownie przy ul. Składowej oraz ul. Kolejowej. Zasięg opracowania obejmie również aktualnych odbiorców ciepła wytwarzanego przez kotłownię TABEX. Sama współpraca pomiędzy przedsiębiorcą oraz spółką PEC zostało przypieczętowane zawarciem porozumienia z dnia 26.06.2019r. Czy widział ktoś na ten temat post u naszego gospodarza na profilu społecznościowym? Czy może jak w przypadku planowanego otwarcia żwirowni oddalonej o sześćset metrów od domu naszego burmistrza i mającej możliwość pracy w systemie 24h przez siedem dni w tygodniu – temat został zamilczany? Zatem, czy profile Facebook-owe burmistrza oraz jego zastępcy można uznać za informacyjne? Czy może powinny trafić do kategorii naruszających standardy społecznościowe i równocześnie zostać zablokowane?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Prawda #2841138 | 83.31.*.* 29 gru 2019 18:49

  Na ostatniej sesji rady miejskiej podjęto kluczowe uchwały dla przyszłości naszego miasta. Otóż nasi radni głosowali nad uchwalaniem planu zagospodarowania przestrzennego dotyczącego ulicy Nocznickiego, który pozwoli kolejnemu inwestorowi na wciśnięcie zabudowy wielorodzinnej w okna sąsiadów, nie zapewniając parkingów i przestrzeni do życia. Przyjęto również program pogłębiania problemów alkoholowych w gminie Olecko. Mieszkańcy piją coraz więcej, a wstawiony tubylec nie zwróci uwagi na uchwały dotyczące zadłużania miasta czy kwoty wydatkowane na gminne eventy. Mało kto może wówczas również dostrzec proces dalszego budowania potęg wybranych olecczan. Bowiem zgodnie z planem zaopatrzenia w ciepło zakłady PRAWDA staną się dostawcą ciepła miejskiego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ciotka Balbina #2841116 | 83.9.*.* 29 gru 2019 17:56

  niezłe chłopy, jeźdźcy na maksa, a wiem bo wiem :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. a #2841089 | 91.233.*.* 29 gru 2019 17:10

  jacy jeżdzcy są w tej komisji?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (62)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages