Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Przetarg na przebudowę skrzyżowania na obwodnicy Olecka unieważniony

2020-01-14 11:43:13 (ost. akt: 2020-01-14 12:02:23)

Autor zdjęcia: Józef Kunicki

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad unieważniła przetarg na przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką do Giżycka. Złożone oferty znacznie przekraczały przewidziany na ten cel budżet.

Realizacją przebudowy skrzyżowania obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 zainteresowanych było dwóch wykonawców.

Najtańszą ofertę na kwotę 11,46 mln zł złożyła firma Strabag z Pruszkowa. Druga oferta została złożona przez spółkę Budimex z Warszawy na kwotę 14,91 mln zł.

Niestety, obie oferty znacznie przekraczały budżet zamawiającego, który wynosi jedynie 5,86 mln zł.

Tym samym postępowanie na projekt i przebudowę skrzyżowania obwodnicy Olecka z drogą wojewódzką w kierunku Giżycka na rondo zostało unieważnione, gdyż zamawiający nie ma możliwości zwiększenia założonej kwoty do wartości oferty najkorzystniejszej.

— W obecnej sytuacji zamierzamy przystąpić do ogłoszenia oddzielnego przetargu na wykonanie projektu, a następnie, po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, ogłosić kolejne postępowanie na wyłonienie wykonawcy prac budowlanych. Taki podział wydłuży nieco czas realizacji zadania, ponieważ konieczne będzie przeprowadzenie dwóch postępowań przetargowych, ale z drugiej strony umożliwi udział większej liczbie oferentów w obu postępowaniach, co pozwoli na obniżenie ceny.Niezależnie od tego, wystąpiliśmy do Inspekcji Transportu Drogowego o objęcie obwodnicy Olecka odcinkowym pomiarem prędkości — informuje Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA.

Przedmiotem zamówienia było opracowanie projektu budowlano - wykonawczego i na podstawie wykonanej dokumentacji przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 65 z drogą wojewódzką nr 655 na czterowlotowe, jednopasmowe rondo. Zakres zadania obejmował też budowę chodnika umożliwiającego ruch pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655, przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przez drogę krajową, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego.
ZM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kierowca #2850297 | 195.164.*.* 16 sty 2020 09:32

  rondo-pinezka?? małe koszty, zainteresowanie mediów, reklama miasta za darmo

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #2850233 | 188.147.*.* 16 sty 2020 07:37

  wystarczy na skrzyżowaniu postawić piękną bombkę i będzie rondo do czegoś się przyda

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pracownik urzędu #2850064 | 83.9.*.* 15 sty 2020 19:16

  piszesz ciągle to samo i nic z tego nie wynika. skrzyzowanie zotało żle zaprojektowane i trzeba to zmienić, bo ludzie giną.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Stan #2850032 | 5.172.*.* 15 sty 2020 18:08

   Trzeba być kompletnym nieudacznikiem, idiotą i debilem, żeby na tym skrzyżowaniu spowodować wypadek. Za ten stan rzeczy obwinia się wykonawców, urzędników etc. Najwidoczniej Ten co nad nami w jakiś sposób chce go zabrać do siebie lub dać mu ostrzeżenie. Dlaczego my podatnicy musimy ponosić koszty ich brawury. Czy nie ma bardziej szczytnych celów na które warto wydać pieniądze. Taki delikwent, który nie szanuje siebie, rodziny, bliskich, dalszych sobie osób i tak jest stracony wcześniej, czy później i będzie obwiniał kogoś ale nie siebie, że dlaczego jego to nieszczęście spotkało. Dlaczego piszę ten komentarz, ponieważ często jeżdżę przez to skrzyżowanie, ale jestem świadom tego niebezpieczeństwa do którego się zbliżam i nie mam na tym skrzyżowaniu problemów.Mało tego, uważam to skrzyżowanie za bardzo bezpieczne. Nie zgadzam się z różnymi pomysłami przebudowy tego skrzyżowania, wręcz protestuję przeciwko wyrzucaniu w błoto pieniędzy moich ,mojej rodziny, moich bliskich i dalszych ludzi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

   1. stary #2849926 | 91.233.*.* 15 sty 2020 15:07

    Wystarczy postawić na obwodnicy fotoradary, a na drodze do Olsztyna rejestratory. Zapłacą wysokie mandaty i za parę dni będzie tam ruch zgodnie z kodeksem. Ostrożnie i bezpiecznie

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (22)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages