Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Walka i integracja w święto zakochanych

2020-02-21 12:15:50 (ost. akt: 2020-02-21 12:27:49)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Na pływalni Lega w Olecku odbyły się V Walentynkowe Zawody Pływackie Osób Niepełnosprawnych. Wzięło w nich udział blisko 80 uczestników z 14 placówek województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.


Organizatorem zawodów były: Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Stowarzyszenie Rodziców Osób Niepełnosprawnych i Osób Wspierających przy WTZ w Olecku oraz współorganizatorzy: Stowarzyszenie „Pomarańcza” i MOSiRw Olecku.

W zawodach wzięło udział blisko osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek z 14 placówek województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego: „Start” Białystok, Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, WTZ Kętrzyn, Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Suwałkach, WTZ w Olecku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Olecku, Centrum Edukacji Specjalnej w Olecku, Środowiskowy Dom Samopomocy w Olecku, Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci Głuchych w Olecku, „Bajka” Suwałki, ŚDS Suwałki, ŚDS Wronki oraz Szkoła Podstawowa Nr 4 w Olecku.

Zawody otworzył dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Olecku Stanisław Kopycki.

Pływacy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (25m,50m) oraz w sztafecie (4 x 25 m). Nowością był wyścig na 25 metrów dla osób nie do końca dobrze pływających, które mogły wspomagać się przyrządem(deska, makaron, rękawki) lub opiekunem podczas płynięcia.

Wyniki zawodników w poszczególnych kategoriach:

Kat. I Dziewczęta – rocznik 2010 i młodsze – dystans 25 m
1. Natalia Kamińska SP Nr 3 w Olecku

Kat. II Chłopcy – rocznik 2010 i młodsi – dystans 25 m
1. Marcel Buraczewski SP Nr 4 w Olecku
2. Adam Jańczuk SP Nr 4 w Olecku

Kat. III Dziewczęta – rocznik 2009 – 2008 – dystans 25 m
1. Maria Sikorska SP Nr 4 w Olecku
2. Antonina Dziokan SP Nr 4 w Olecku

Kat. IV Chłopcy – rocznik 2009 – 2008 – dystans 25 m
1. Konrad Bednarski SP Nr 4 w Olecku
2. Michał Kot SP Nr 3 w Olecku
3. Kacper Gajda SP Nr 3 w Olecku

Kat. V Dziewczęta – rocznik 2007 – 2006 – dystans 25 m
1. Izabela Ladzińska SP Nr 4 w Olecku
2. Gabriela Bogdańska SP Nr 4 w Olecku
3. Martyna Buraczewska SP Nr 4 w Olecku

Kat. VI Chłopcy – rocznik 2007 – 2006 – dystans 25 m
1. Jakub Obiedziński Centrum Edukacji Specjalnej Olecko
2. Krystian Wyrzykiewicz OSW dla Głuchych w Olecku

Kat. VII Dziewczęta – rocznik 2005 – 2004 – dystans 25 m
1. Katarzyna Walicka

Kat. VIII Chłopcy – rocznik 2005 – 2004 – dystans 25 m
1. Jakub Turowicz OSW dla Głuchych w Olecku
2. Paweł Marcinkiewicz SP Nr 3 w Olecku
3. Krystian Omilian SP Nr 3 w Olecku

Kat. IX Dziewczęta – rocznik 2003 – 2002 – dystans 25 m
1. Karolina Zielińska

Kat. X Chłopcy – rocznik 2003 – 2002 – dystans 25 m
1. Norbert Lenkiewicz „Start” Białystok
2. Szymon Maleszewski „Start” Białystok
3. Kacper Jakimiuk „Start” Białystok

Kat. XI Kobiety rocznik 2001 i starsze – dystans 25 m
1. Patrycja Sokół „Start” Białystok
2. Klaudia Bartoszuk „Start” Białystok
3. Ewelina Żukowska „Start” Białystok

Kat. XII Mężczyźni – rocznik 2001 i starsi – dystans 25 m
1. Michał Żmiejko „Start” Białystok
2. Piotr Pawiński WTZ Olecko
3. Krzysztof Suchocki „Start” Białystok

Kat. XIII Kobiety z pomocą – dystans 25 m
1. Gabriela Wasilewska „Bajka” Suwałki
2. Klaudia Bartoszuk „Start” Białystok
3. Ewelina Żukowska „Start” Białystok

Kat. XIV Mężczyźni z pomocą – dystans 25 m
1. Maciej Szarejko WTZ Olecko
2. Mateusz Buczkowski WTZ Olszewo Węgorzewskie
3. Mateusz Maleszewski Centrum Edukacji Specjalnej Olecko

Kat. XIV Kobiety – dystans 50 m
1. Patrycja Sokół „Start” Białystok
2. Klaudia Bartoszuk „Start” Białystok
3. Ewelina Żukowska „Start” Białystok

Kat. XV Mężczyźni – dystans 50 m
1. Michał Żmiejko „Start” Białystok
2. Norbert Lenkiewicz „Start” Białystok
3. Eryk Turliński „Start” Białystok

Sztafety:
1. „Start” Białystok i OSW dla Głuchych w Olecku – ten sam czas
3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Olecku

Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki walentynkowe oraz medale wykonane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Olecku.
Sędziami byli: Piotr Fidler, Robert Jankowski i Izabela Osiecka-Żukowska.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. terapeuta #2873781 | 83.9.*.* 22 lut 2020 13:20

    Ten na głównym zdjęciu pierwszy z prawej to też niepełnosprawny? umysłowo?

    Ocena komentarza: warty uwagi (35) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Danka #2873498 | 89.228.*.* 21 lut 2020 23:03

    Super zawody!!! Gratki dla Organizatorów!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages