Szachiści walczyli o mistrzostwo "Trójki"

2020-03-10 12:52:32(ost. akt: 2020-03-10 12:57:28)

Autor zdjęcia: Archiwum SP 3 w Olecku

Po raz 22. rozegrano Otwarte Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Milewska, a rywalizację chłopców wygrał Wiktor Raszkowski.
Zawody podzielono na dwa turnieje: dziewcząt oraz chłopców. Dziewczęta rozegrały zawody systemem każda z każdą mecz i rewanż i tempem gry 15 minut na partię.

Zwyciężyła Julia Milewska i tym samym zdobyła tytuł mistrzyni SP nr 3 (5,5 pkt z 6 partii). Drugie miejsce zajęła Wiktoria Bielska (4,0 pkt z 6 partii). Trzecie miejsce przypadło Mai Wasilewskiej, a czwarte Sandrze Syperowicz.

Chłopcy rozegrali zawody systemem każdy z każdym i tempem gry 20 minut. Pierwsze miejsce zdobył Wiktor Raszkowski (4,5 pkt z 5 partii). Maksymilian Hanc, Oskar Mentel i Jan Ostrowski zdobyli po 2,5 pkt i o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza, wskazując drugie miejsce Maksymilianowi, a trzecie Oskarowi. Kolejne miejsca zajęli: Jan Ostrowski, Paweł Koncewicz i Jan Antoniak.

Tradycyjnie w ramach turnieju prowadzone były także dwie klasyfikacje wiekowe: klasy IV-VI SP oraz 0-III SP.
W kategorii dziewcząt kl. 0-III SP pierwsze miejsce zajęła Julia Milewska, drugie Wiktoria Bielska, a trzecie Maja Wasilewska. W kategorii dziewcząt kl. IV-VIII SP pierwsze miejsce zajęła Sandra Syperowicz.
W kategorii chłopców kl. 0-III SP pierwsze miejsce przypadło Janowi Ostrowskiemu, drugie Pawłowi Koncewicz, a trzecie Janowi Antoniak. W starszej grupie chłopców (kl. IV-VI SP) pierwsze miejsce zdobył Wiktor Raszkowski, drugie Maksymilian Hanc, a trzecie miejsce zajął Oskar Mentel.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był Paweł Koncewicz.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Leopold Dudanowicz. Puchary i medale wręczała zastępca dyrektora SP 3 Iwona Narkiewicz.

W przygotowaniu i zorganizowaniu turnieju pomagała Halinie Jaroc.