Czwartek, 3 grudnia 2020. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Była kierownik broni swego dobrego imienia

2020-03-12 10:40:26 (ost. akt: 2020-03-12 14:11:16)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Aneta Milczarek, była kierownik zlikwidowanego Wydziału Strategii i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Olecku postanowiła odnieść się do rozpowszechnianych przez burmistrza Sobczaka informacji, które jej zdaniem wprowadzają w błąd opinię publiczną, a zarazem szkalują jej osobę.

Po podanej przez nas informacji o likwidacji Wydziału Strategii i Rozwoju w oleckim ratuszu, burmistrz Karol Sobczak na swoim profilu i w innych mediach tłumaczył swoją zaskakującą decyzję w sposób, który zdaniem Anety Milczarek szkaluje jej osobę.

— Nie wiem co zadziało się w piątek i burmistrz nie tłumaczy co go tak przekonało do słuszności jego decyzji. Myślę jednak, że to podstawowy problem z komunikacją, który tak często zarzuca innym. W przypadku reorganizacji, a tym bardziej likwidacji wydziału należałoby poinformować o tym podległych pracowników oraz kierowników wydziałów z wyprzedzeniem, a nie liczyć, że nic się nie wyda do poniedziałku. Zarzut, że informacja publiczna została przekazana do mediów świadczy o błędnym przekonaniu, że się ma wyłączność na informowanie mieszańców i tylko w sposób dla siebie odpowiedni — mówi Aneta Milczarek, była kierownik wydziału strategii.

— Insynuowanie, że problemy z realizacją inwestycji mają coś wspólnego ze mną lub moim wydziałem jest przekłamaniem faktów. Mój wydział nie odpowiadał za realizację inwestycji ani za przepływ informacji w procesie inwestycyjnym. Problem z finansowaniem zadań może być wynikiem niewłaściwej gospodarki finansowej gminy, za którą ja również nie odpowiadałam. Takie sytuacje zdarzają się również w przypadku inwestycji, które dofinansowania nie posiadają. Owszem, zgłaszałam swoje uwagi do standardu wykonywanych robót, ale tylko w trosce o ich jakość i możliwość uzyskania refundacji poniesionych kosztów. Jednym z przykładów jest fakt, że sprzeciwiałam się zmianie materiałów budowlanych na inwestycji związanej z zagospodarowaniem Szyjki m.in. dotyczyło to zmiany gatunku drewna do wykonania małej architektury, pierwotnie zakładano rodzaj Azobe, a do wykonania inwestycji został użyty Angelim, którego „urokliwy” zapach zostanie z nami na lata. Wszystko dzięki akceptacji pana burmistrza. Ja protokołu odbioru w tej sprawie nie podpisałam — dodaje Aneta Milczarek.

— Brak programu rewitalizacji wynika z tego, iż mimo spotkań prowadzonych z wykonawcami m.in. z Panem dr Maciejem Huculakiem, burmistrz nie zdecydował się na jego zlecenie ani w 2019, ani w 2020 roku. To burmistrz odpowiada za przygotowanie budżetu gminy i zabezpieczenie środków na ten cel. Gminny Program Rewitalizacji będzie obowiązkiem samorządów od grudnia 2023 roku. Więc nie rozumiem skąd ten pośpiech i obecny zarzut. Natomiast koncepcja zagospodarowania placu w centrum jest związana z realizacją projektu dotyczącego partycypacji w planowaniu przestrzennym, aplikacja gminy podlega jeszcze ocenie i grant nie jest przyznany. Są to zadania przewidziane do realizacji w 2020 roku. Harmonogram i planowane rozpoczęcie zostało ustalone z panem burmistrzem na spotkaniu w dniu 4 marca. W związku z tym, podawanie takiego powodu rozwiązania wydziału jest zupełnie niezrozumiałe. Nieprawdą jest również informacja o braku monitorowania strategii rozwoju gminy. Pierwszy raport został wykonany w 2018 roku i jest dostępny w byłym wydziale strategii i rozwoju. Kolejny zaplanowano na czerwiec 2020 roku — podkreśla Aneta Milczarek.

— Nigdy i nigdzie nie twierdziłam, że wydział strategii sam pisał projekty bez udziału innych wydziałów merytorycznych, proszę o wskazanie takiego faktu albo zaprzestanie pomawiania. Nie jest prawdą, że wydział spraw społecznych w zdecydowanej części napisał wniosek do programu SENIOR+, przekazanie części materiałów nie jest pisaniem wniosku. Absurdy o technicznym spinaniu może opowiadać tylko ktoś, kto nie ma pojęcia o czym mówi — twierdzi Aneta Milczarek.

— Oczywiście, zawsze można powiedzieć, że to kierownik nie zabezpieczył pracownika i nie ogłosił naboru, bo to on odpowiada za organizację pracy w wydziale. Jednak ten kto zna przepisy o finansach publicznych powinien wiedzieć, że jest to niemożliwe bez zabezpieczenia środków w budżecie gminy na ten cel. Finansowanie etatu w wydziale strategii zostało zabezpieczone dopiero w budżecie 2020 roku. Pan burmistrz mógł też wzmocnić mój wydział kadrowo przesuwając osobę z innego wydziału bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Mógł… ale tego nie zrobił, bo teraz nie mógłby opowiadać o jego niewydolności — dodaje była szefowa wydziału strategii.

— Decyzje w sprawie reorganizacji urzędu nie zapadły po piątkowej likwidacji wydziału strategii. Wszystkie zostały zawarte w jednej zmianie regulaminu organizacyjnego z dnia 6 marca. Kolejne naginanie faktów i manipulacja. Tak samo, jak to, że do wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki przeniesiono trzy etaty. Przeniesiono dwa – związane z planowaniem przestrzennym. Stanowisko kierownicze w tym wydziale zajęła pani Alicja Szałkowska, a straciła Pani Maria Wiktorzak - o czym pan burmistrz nie informuje.
Dodatkowo w wyniku tej „usprawniającej” reorganizacji wydział budownictwa jako jeden z najważniejszych w urzędzie i posiadający blisko 16 mln budżet na 2020 rok oraz dodatkowy ciężar w postaci kilkunastu projektów z dofinansowaniem będących na różnym etapie realizacji, pozostał bez kierownika.

— Pan burmistrz często nawołuje do szacunku, empatii i poszanowania innych. Proszę o bycie konsekwentnym w tych deklaracjach i niepublikowanie nieprawdziwych informacji na temat moich domniemanych zaniedbań — apeluje do burmistrza Sobczaka Aneta Milczarek.

Więcej na ten temat w piątkowym (13.03) wydaniu Głosu Olecka.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (87) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. A #2889243 | 91.233.*.* 18 mar 2020 19:08

  A ja uważam, że ta (ten) Pylińska z FB, która (y) udziela się na kilku forach szkalując przede wszystkim Burmistrza oraz każdego kto śmie się jej (jemu) sprzeciwić, to płatny troll. Nie wiadomo tak naprawdę co za nieszczęśliwe stworzenie się za tym kryje? Z pewnością niekochane i o niskim poczuciu własnej wartości, bo nie ma odwagi pokazać swojej prawdziwej twarzy. To takie żenujące...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do Kazio #2888302 | 83.9.*.* 17 mar 2020 13:07

  To ruszaj, Wodzu ! Działaj ! Nakarm konia i w drogę, kowboju !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kazio #2888210 | 91.233.*.* 17 mar 2020 09:41

  Ludzie czy my jesteśmy a tak bezradni, jeśli większość z nas uważa że burmistrza i jego zastępczynie uważamy za bezuźytecznych i antyspołecznych, toz róbmy referendum i gna dziadów, albo przęgramy i skupmy uszy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olecczanin #2887999 | 83.9.*.* 16 mar 2020 20:56

  jakiś troll podszywa się pod użytkownika "Pylińska", wstrętna zagrywka jakiegoś tępaka.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. do pylinska #2887950 | 173.244.*.* 16 mar 2020 18:57

   szkoda, że nie ma już sklepu komputerowego i serwisu w piwnicy tam każdy komputer można było naprawić nawet z korona wirusem a przy okazji poznać plotki z ulicy, co się dzieje w SP i UM, dupę też potrafili obrobić wszystkim ale nie jest nic straconego można się pokusić o naprawę

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (87)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages