Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Czują się bezsilni i narasta w nich gniew

2020-04-25 12:00:00 (ost. akt: 2020-04-27 10:54:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Najemcy lokali spółdzielczych, którzy z powodu epidemii ponoszą straty, nie mogą doczekać się decyzji władz Spółdzielni Mieszkaniowej w Olecku o umorzeniu lub obniżeniu czynszów.

Przed tygodniem samorząd gminy Olecko zdecydował o pomocy dla przedsiębiorców, którzy pod pewnymi warunkami mogą być zwolnieni m.in. z podatku od nieruchomości. Na podobne wsparcie liczą przedsiębiorcy, którzy od SM w Olecku wynajmują lokale w centrum miasta.

— Niestety nasze prośby na razie nic nie dają, bo zarząd spółdzielni zasłania się koronawirusem, bo niby podczas epidemii nie mogą zwołać rady nadzorczej, w której są wyłącznie ludzie starsi i boją się przyjść na posiedzenie — twierdzi kobieta, która prowadzi sklep w lokalu spółdzielczym w centrum Olecka. — Przecież przy odrobinie dobrej woli wszystko można zorganizować, choćby przez Internet lub korespondencyjnie, skoro tak nawet wybory chcą nam zorganizować. Budzi się w nas taki gniew, bo czujemy się bezsilni. Obiecywano nam, że rada zbierze się po świętach, ale nic z tego nie wyszło. Za czynsz płacimy po 4-5 tys. zł miesięcznie. To dla nas są ogromne kwoty, zwłaszcza teraz gdy nie mamy żadnych obrotów, bo nie ma klientów. Jeśli spółdzielnia nam nie pomoże, to leżymy. Odroczenie płatności też nam nic nie daje, bo to tylko odsunięcie ich w czasie i praktycznie utopienie nas na dobre. Dlatego chcielibyśmy, aby spółdzielnia zmniejszyła czynsz chociaż o 50 procent. To już by nam jakoś pomogło.

Prezes SM w Olecku Tadeusz Dzieszkiewicz zapewnił nas, że w najbliższych dniach zbierze się rada nadzorcza spółdzielni, do której należy ostateczna decyzja o umorzeniu lub obniżeniu czynszów za wydzierżawiane lokale.
— Temat będzie poruszony na majowym posiedzeniu rady nadzorczej — wyjaśnia prezes Dzieszkiewicz. — Wówczas zapadnie decyzja, ale dodam, że już w marcu przesunęliśmy naszym najemcom terminy płatności czynszu do końca czerwca.
	http://m.wm.pl/2020/04/orig/img-20200421-153746-623809.jpg
ZM


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W weekendowym (25-26 kwietnia) wydaniu m.in.

Romantyzmem w wirusa... rutyny
„Magdusia… Ty już wiesz co… Kocham Cię” — billboard z takim napisem pojawił się w Olsztynie. Nie wiemy, kto jest adresatką tych słów, kto nadawcą, nie wiemy nawet, czy nie jest to element jakiejś kampanii reklamowej. Ale można to traktować jako przypomnienie, że nawet w czasie kwarantanny romantyczne gesty się liczą.

Natalia DąbkowskaZdjęcie potrafi przenieść w czasie
Fotografia to pasja, uzależnienie, ten momentu „sekundę przed” i kiedy okazuje się, że wszystko układa się, tworząc piękny kadr. Obraz staje się prawdziwy. Czysta adrenalina. — Takiego uzależnienia życzę każdemu! — mówi Natalia Dąbkowska ze Szczytna.

Adrianna TrzepiotaKażdy z nas ma swojego anioła
Pisanie książek jest jej spełnieniem marzeń i życiową misją, a ostatnia "Zimowa Jutrzenka" podczas plebiscytu Książka Roku 2019 zajęła pierwsze miejsce.
— Zaczynać od nowa jest trudno, ale jeśli się podejmuje decyzje w zgodzie z sercem, to wychodzi się na prostą — przekonuje Adrianna Trzepiota.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages