środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Filipa Smaldone w Olecku zaprasza!

2020-05-14 12:58:46 (ost. akt: 2020-05-15 13:09:35) Artykuł sponsorowany

Zapraszamy do wyjątkowej placówki dla dzieci i młodzieży o specjalnych potrzebach edukacyjnych! Wyjątkowe jest u nas wszystko, począwszy od położenia placówki w pięknym, starym, zadbanym parku na bocznej, bezpiecznej ulicy. Tam też mieści się strefa rekreacji - plac zabaw, boisko sportowe, siłownia plenerowa.


Przestronne budynki oferują naukę w świetnych warunkach: doskonale wyposażonych pracowniach, małych zespołach klasowych, pod kierunkiem doświadczonych i kompetentnych nauczycieli-specjalistów.

Przyjmujemy dzieci od zerówki do szkoły podstawowej, szkoły przysposabiającej do pracy i szkół ponadpodstawowych. Kształcimy przyszłych kucharzy, murarzy-tynkarzy, ogrodników, pracowników obsługi hotelowej. Najzdolniejsi mogą uczyć się w technikum na kierunkach - informatycznym lub gastronomicznym.
Nauka odbywa się ze wsparciem psychologa, pedagoga, logopedy i terapeuty. W naszej placówce każdy uczy się w swoim tempie.
Każdy jest ważny, wyjątkowy. Każdy otrzymuje maksimum wsparcia.

Uczniowie spoza miasta mogą zamieszkać w darmowym internacie, w którym zostaną objęci całodobową specjalistyczną opieką. To miejsce z dobrą energią, gdzie odkrywamy uczniowskie talenty i mocne strony.
Uczniowie będą mogli brać udział w różnych zajęciach, każdy znajdzie coś dla siebie: sport, zajęcia artystyczne, wycieczki, imprezy okolicznościowe, dyskoteki i wiele innych. Mamy bardzo dobre warunki mieszkaniowe: przestronne sypialnie, małe grupy wychowawcze, świetlice z TV i Internetem, pyszne domowe posiłki 4 razy dziennie. Jest możliwość zwolnienia z opłat za jedzenie. W ciągu dnia będzie czuwać nad waszym zdrowiem i bezpieczeństwem pani pielęgniarka a o czystość i porządek dbać będą sympatyczne panie z obsługi.

Nasza placówka wyróżnia się wysokim poziomem kształcenia i wychowania. Dobra jakość to nasza tradycja. Nasi uczniowie biorą udział w konkursach, olimpiadach, zawodach zdobywając nagrody i wyróżnienia za swoje osiągnięcia. Za bardzo dobre wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe można otrzymać stypendium dyrektora. Najważniejsze jednak jest to, że po ukończeniu szkoły absolwenci dostają pracę i potrafią samodzielnie funkcjonować. Kilkoro z nich jest zatrudnionych w naszej placówce na różnych stanowiskach.

Bierzemy udział w życiu społecznym i kulturalnym miasta i powiatu: znane i podziwiane są nasze występy artystyczne, ogólnopolskie imprezy sportowe, różne akcje społeczne, prężnie działa samorząd szkolny i wolontariat. Wspomagamy rodziny naszych uczniów poprzez szeroko rozumiane poradnictwo oraz materialnie.

Uczniu!
U nas masz szansę na rozwój na miarę swoich możliwości, w świetnych warunkach. Zdobędziesz wybrany zawód, poznasz fajnych kolegów, koleżanki. Nauczysz się wielu przydatnych w życiu rzeczy, miło spędzisz wolny czas.
Dołącz do nas ! Czekamy na Ciebie! Zapraszamy!

Dyrektor – Artur Sobolewski

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. św. Filipa Smaldone w Olecku
ul. Słowiańska 2
tel. 87 520 30 62-63
www.oswg.olecko.plOSWG Facebook.com/oswolecko

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages