Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Dobry zawód otwiera wiele drzwi

2020-05-19 10:37:40 (ost. akt: 2020-05-19 11:32:14) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum ZSLiZ w Olecku

ZSLiZ w Olecku sprzyja rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz wspiera ich indywidualny rozwój. Zapewnia naukę w przyjaznych i bezpiecznych dla zdrowia warunkach.Szeroka oferta daje uczniom możliwość wyboru wymarzonej drogi do przyszłej kariery zawodowej. Każdy kierunek jest niezmiernie ciekawy i prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli.

Atutów szkoły jest wiele – od wyboru atrakcyjnych kierunków kształcenia skorelowanych z potrzebami rynku pracy, po ciekawą infrastrukturę i zadbane otoczenie.

Do dyspozycji uczniów mamy boisko wielofunkcyjne wraz z bieżnią i skocznią w dal, boisko do piłki plażowej, plenerową siłownię, a także „Zieloną klasę” (szkolny ogród z altanką), miejsce spotkań integracyjnych młodzieży.


Szeroka oferta daje uczniom możliwość wyboru wymarzonej drogi do przyszłej kariery zawodowej. Każdy kierunek jest niezmiernie ciekawy i prowadzony przez wykwalifikowanych nauczycieli. ZSLiZ sprzyja rozwijaniu zainteresowań uczniów oraz wspiera ich indywidualny rozwój. Zapewnia naukę w przyjaznych i bezpiecznych dla zdrowia warunkach. Szkoła posiada dwie nowoczesne bazy kształcenia praktycznego przystosowane do przeprowadzania zewnętrznych egzaminów zawodowych ze sprzętem najnowszej generacji, m.in. specjalistycznymi urządzeniami do obróbki drewna, metalu, nowoczesnymi narzędziami rolniczymi i naprawczo-diagnozującymi oraz pracownię do czynności higienicznych, suchego i mokrego masażu, kuźnię i spawalnię. Druga - to profesjonalne pracownie gastronomiczne i hotelarskie, gdzie odbywa się wiele konkursów, warsztatów i spotkań integracyjnych.

Ogromną popularnością wśród uczniów cieszy się innowacja pedagogiczna: edukacja wojskowa. Zajęcia te realizowane są w ramach współpracy z 15. Pułkiem Przeciwlotniczym w Gołdapi. W czasie lekcji z edukacji wojskowej młodzież uczy się m.in. musztry, technik maskowania, samoobrony, pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania w sytuacji zagrożenia, obsługi broni palnej różnego typu, strzelania. Dwa razy w roku organizowane są obozy kondycyjno-sprawnościowe. Dodatkowo na terenie ZSLiZ powstał olecki odłam Związku Strzeleckiego „Strzelec” JS 1029.

ZSLiZ wykorzystuje energię i zapał młodych ludzi do działań społecznych, np. poprzez pracę w Szkolnym Kole Caritas drużynie „Szlachetnej Paczki”, zajęcia pozalekcyjne, w czasie których można śpiewać, tańczyć, recytować. Cenione są wszelkie przejawy artystycznych działań. Uzdolnienia wokalne uczniów prezentujemy podczas apeli okolicznościowych oraz konkursów. Dwa razy w tygodniu, dla aktywnych miłośników sportu, prowadzone są zajęcia pozalekcyjne w ramach Szkolnego Klubu Sportowego, m.in. gry zespołowe, biegi oraz elementy samoobrony.

ZSLiZ współpracuje z wieloma instytucjami, m.in. z : Instytutem Pamięci Narodowej, ZPU PRAWDA w Olecku, Komendą Powiatową Policji w Olecku, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Suwałkach, 15. Pułkiem Przeciwlotniczym w Gołdapi, Akademią Obrony Narodowej w Warszawie.

Obecnie w szkole realizowane są projekty „Kształcę się zawodowo - poprawa kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy” oraz „Kształcę się zawodowo – rynkowe kwalifikacje w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku”, których celem jest zwiększenie atrakcyjności zawodowej uczniów w szczególności poprzez realizację szkoleń/kursów/ staży.

ZSLiZ uzyskało ogólnopolskie certyfikaty, m.in.: „Innowacyjna Szkoła Zawodowa na rynku pracy”, „Szkoła wierna dziedzictwu”, „Młodzi Cyfrowi/Cyfrowi Rodzice”, Certyfikat Biblioteki Przyjaznej Uczniom, „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.

Wszystkie wyszczególnione działania przyczyniają się osiągnięcia wysokich wyników edukacyjnych i sportowych, za które młodzież każdego roku otrzymuje stypendium Dyrektora ZSLiZ oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów za promocję z wyróżnieniem i szczególne uzdolnienia. O sukcesach naszych uczniów można przeczytać na stronie www szkoły.

Wybór szkoły nie jest łatwy. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś może zachęci Cię opinia naszej uczennicy Gabrysi Ejsmont, która uczy się w klasie drugiej technikum logistycznego:

„Wybrałam tę szkołę, ponieważ słyszałam o niej dużo pozytywnych opinii. Podoba mi się, że szkoła bierze udział w wielu akcjach charytatywnych i dba o integrację klasy. Poza tym czuję, że mogę się tu rozwijać, bo nauka dostosowana jest do naszych potrzeb. Czuję się bardzo dobrze w ZSLiZ i na pewno będę polecać ją innym.”

Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą edukacyjną oraz do odwiedzin na stronie internetowej ZSLiZ

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages