środa, 25 listopada 2020. Imieniny Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Szkoła Muzyczna wspomaga rozwój dziecka. Warto skorzystać z jej oferty

2020-05-21 14:10:00 (ost. akt: 2020-05-26 13:37:05) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Archiwum Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku jest jedną z najstarszych placówek muzycznych w regionie północno-wschodniej Polski. Zapraszamy do nauki dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat. Badania przydatności kandydatów do nauki odbywają się corocznie na początku czerwca.

Państwowa Szkoła Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Olecku jest jedną z najstarszych placówek muzycznych w regionie północno-wschodniej Polski. Historia szkoły korzeniami sięga 1971 roku, kiedy to pierwszy rocznik uczniów przekroczył progi Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. Od tego czasu kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli dopisują karty historii i budują wizerunek szkoły, której motto brzmi: "Muzyka kształci kulturę uczuć, zachowań i obyczajów".


Należy zaznaczyć, że Muzyka kształtuje pamięć aktywną, podzielność uwagi, twórczą wyobraźnię oraz kompetencje poznawcze: od spostrzegania, poprzez klasyfikowanie do ocen estetycznych. Inne funkcje muzyki związane są z rozwojem samodzielności myślenia, zaspokajaniem potrzeby ekspresji, jak również wpływają na zdolności komunikacyjne. Muzyka tworzy świat przeżyć, kształtuje emocjonalność i wrażliwość, kształci młodego artystę w poczuciu własnej wartości, ze świadomością talentu i satysfakcją z posiadania niecodziennej umiejętności gry na instrumencie.

Szkoła oferuje możliwość wszechstronnego rozwoju muzycznego dzieci i młodzieży. Absolwenci PSM kontynuują naukę w szkołach muzycznych wyższego stopnia lub pozostają życzliwymi odbiorcami, a nierzadko twórcami szeroko rozumianej sztuki. Warunki lokalowe szkoły są idealne do obcowania ze sztuką. Szkoła pozyskała fundusze z Unii Europejskiej na przeprowadzenie procesu termomodernizacji. Zostały odnowione pomieszczenia w dwóch budynkach: klasy instrumentalne, sala kameralna oraz sala biblioteki. Ponadto co roku szkoła dokonuje zakupu nowych instrumentów. Pasję muzykowania odkrywa obecnie w PSM ponad 100 uczniów, którym tajniki sztuki muzycznej przekazuje profesjonalna kadra pedagogiczna. Młodzi adepci sztuki muzycznej, oprócz gry na instrumencie, mają także możliwość uczestniczenia w zajęciach chóru, szkolnej orkiestry kameralnej, zespołu wokalnego oraz wielu zespołów kameralnych jednorodnych lub mieszanych. Szkoła oferuje udział w licznych koncertach, konkursach, warsztatach i seminariach oraz wyjazdy na koncerty, przedstawienia operowe i musicale do największych ośrodków muzycznych w Polsce. Uczniowie zdobywają liczne nagrody biorąc udział w konkursach nie tylko w Polsce, ale również za granicą.
Ewa Skorupska

Zapraszamy do nauki w PSM I stopnia w Olecku dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat.

Do cyklu 6-letniego może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 7 lat oraz nie więcej niż 10 lat. Instrumenty w cyklu 6-letnim: fortepian, akordeon, skrzypce, wiolonczela, flet, klarnet, trąbka, waltornia, perkusja.

Do cyklu 4-letniego może ubiegać się kandydat, który w danym roku kalendarzowym kończy co najmniej 10 lat oraz nie więcej niż 16 lat. Instrumenty w cyklu 4-letnim: saksofon, akordeon, altówka, wiolonczela, flet, klarnet, trąbka, waltornia, perkusja.

Szczegółowych informacji udziela sekretariat PSM I stopnia w Olecku (nr tel. 875203097). [WIĘCEJ TUTAJ]Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages