Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Oleccy ratownicy medyczni w rękach ptasiej milicji

2020-05-29 09:47:07 (ost. akt: 2020-05-29 10:02:16)

Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku znaleźli sposób, aby kontynuować akcję czytania książek, którą przerwała epidemia. Nagrywają filmiki i publikują je na stronie internetowej szkoły. Do czytania zapraszają znanych olecczan.
W grudniu 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku wraz z klasą I b rozpoczęła innowację pedagogiczną „Starszy czyta młodszym.”, która miała na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Pierwszoklasiści gościli burmistrza Karola Sobczaka, który jako pierwszy rozpoczął akcję zainicjowaną przez nauczycielkę Wioletę Chmielewską, bibliotekarkę Magdalenę Szlaszyńską oraz nauczyciela wspomagającego w kl. I b Jarosława Bagieńskiego. Niestety, ambitne plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa.

Jarosław Bagieński wpadł na pomysł, aby w czasie społecznej izolacji nagrywać filmy, na których znane osoby z Olecka będą czytać dzieciom. Filmy zamieszczane są na stronie internetowej szkoły.

Do tej pory bajki czytali Radosław Skrodzki, dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury i Andrzej Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obaj czytali opowieść o „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek”, która jest lekturą w klasie pierwszej.

Propozycję przyjęli również ratownicy medyczni (Izabela Gorlo, Tomasz Dziokan, Sebastian Paczkowski, Paweł Domel, Daniel Żybura i Maciej Bartoszewicz) ze szpitala „Olmedica”, którzy z kolei czytali dzieciom, a nawet przygotowali inscenizację ,,Ptasiego radia” Juliana Tuwima.

W najbliższym czasie do akcji przyłączą się oleccy policjanci oraz strażacy. Organizatorzy do nagrania filmiku zaprosili jeszcze inne, bardzo znane osoby, ale na razie nie chcą zdradzać jakie, aby nie zepsuć niespodzianki.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym(29 maja) wydaniu m.in.


Dziki spacer po ZatorzuPochwała dzika
My, Polacy generalnie zwierzęta kochamy, tyle że jakoś tak wybiórczo. Karpia na Wigilię mordujemy bez skrupułów. Nasz sposób na dzikie krowy — to wybić je do nogi. I mamy problem z dzikiem. A może jednak dzik z człowiekiem?

Sąsiad, na którego można liczyć
Dobrych informacji nigdy za wiele, a już szczególnie, kiedy mamy pandemię. Tym większe brawa dla tych, którzy w tym trudnym czasie, pamiętają o innych, spiesząc z konkretną pomocą, realnym wsparciem. A gdy jeszcze robią to od lat, tym brawa większe.

Jarosław Tokarczyk - prezes grupy WMSpotkajmy się online 9 czerwca
Życie w trakcie i po pandemii to tematyka Kongresu Przyszłości, który odbędzie się już 9 czerwca. Tym razem spotkamy się online. Kolejne wydarzenie planowane jest 26 listopada. O obu wydarzeniach rozmawiamy z organizatorami — Beatą i Jarosławem Tokarczykami.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mm #2927412 | 195.136.*.* 30 maj 2020 09:03

  BRAWO MEDYCY.Świetna robota!!! Co tu się dziwić wszytko za co się zabieracie jest na 120%

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zyta #2927384 | 89.228.*.* 30 maj 2020 00:28

  Brawo internetowe trolle!!!! Nic nie umiecie innego, niż tylko krytykować innych!!! Zróbcie coś pożytecznego i pochwalcie się, a nie tylko marny hejt!!! Jesteście żenua!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jak to? #2927323 | 91.233.*.* 29 maj 2020 21:10

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To konstytucji już dzieciom do snu nie czytają? Już nie modne? Czytać i płakać. Jak Hołownia łezkę uronić.

  2. księgi Jakubowe warto #2927079 | 195.136.*.* 29 maj 2020 12:11

   Sześciolatek i pierwszoklasista powinni już sami czytać.Oczywiście głośno czytać.Było dużo czasu, rodzice siedzieli z dziećmi w domach , można było przeczytać wiele wierszyków, opowiadań.Nawyk czytania od dziecka, zostaje z dorosłym człowiekiem na zawsze.To czytanie przez kogoś to krótkie zainteresowanie , a w związku z tym nudzi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Agata #2927041 | 94.78.*.* 29 maj 2020 10:38

    Brawo ratownicy:)

    Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages