6 Godzin Pełnej Mocy w wykonaniu Norberta Marczuka

2020-06-07 13:41:52(ost. akt: 2020-06-07 21:18:14)
Norbert Marczuk (z prawej) i Paweł Żuk

Autor zdjęcia: Archiwum Prywatne

Norbert Marczuk ze Stowarzyszenia Olecko Biega wziął udział w 6-godzinnym biegu na bieżni tartanowej w Warszawie, do którego zaproszono jedynie czołówkę polskich ultrasów. Biegacz z Kowali Oleckich w tym doborowym towarzystwie pokonał 72,4 km.
Bieg „6 Godzin Pełnej Mocy” zorganizował Paweł Żuk, wybitny polski ultras, który m.in. ukończył bieg na 5000 km w Atenach w 49/50 dni. I to on właśnie zaprosił Norberta Marczuka do udziału w warszawskim biegu, który odbył się w minioną sobotę na bieżni tartanowej OSiR Targówek.

W zawodach pobiegli czołowi polscy ultrasi, z których wielu reprezentowało Polskę na zawodach rangi mistrzostw Europy czy świata. Wygrywali albo stawali na podium wielu międzynarodowych biegów. Na starcie stanęło 17 uczestników.

Norbert Marczuk (rocznik 1991) zajął 9. miejsce open i 7. wśród mężczyzn. Przebiegł dystans 72276 metrów, czyli 180 pełnych okrążeń bieżni.
Wygrał Dariusz Nożyński (rocznik 1980) z Warszawy, który w ciągu 6 godzin przebiegł 85,24 km.