Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Wojewoda powiedział nie dla żwirowni w Olecku

2020-06-09 13:49:40 (ost. akt: 2020-06-09 13:52:20)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił uchwałę Rady Miejskiej w Olecku z kwietnia 2020 roku w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Olecko. To oznacza, że powstanie żwirowni w granicach administracyjnych Olecka nie jest możliwe.

Wojewoda w uchwale Rady Miejskiej w Olecku stwierdził istotne naruszenia zasad sporządzania studium, których ilość i waga przemawia za tym, że uchwałę należy uznać za nieważną w całości.

Wojewoda uznał m.in., że zmiany do studium wprowadzone uchwałą RM w Olecku, a dotyczące uaktualnienia jego ustaleń w zakresie obszarów udokumentowanych złóż kopalin oraz eksploatacji złoża, wykraczają poza zakres określony uchwałą intencyjną RM, co stanowi naruszenie zasad sporządzania studium.

Natomiast naruszenie obowiązku dochowania procedury zmiany studium i wprowadzenie zmian w części uwarunkowań, przy okazji zmiany studium do innych obszarów, stanowi naruszenie prawa uzasadniające stwierdzenie nieważności uchwały RM w Olecku.

Od rozstrzygnięcia wojewody gminie Olecko przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie w terminie 30 dni, czyli do 7 lipca.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (108) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dziadek Hieronim #2936984 | 195.164.*.* 22 cze 2020 08:33

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. tu z tymi bzami to masz rację, moja Eleonorcia najlepiej lubi bzy i kasztany, mówiła coś o planu Pigalle, że najlepiej dawać jesienią. a za słowa o edukowaniu dziękuję, jakoś mi się udało skończyć wieczorową podstawówkę w 1963, od razu przyjęli do urzędu.

 2. wiejski mieszczuch #2936842 | 91.233.*.* 21 cze 2020 20:33

  ty wyedukowany ;mieszczuchu;,chodzi nie o całe bzy z korzeniami,a o gałęzie,które zaraz będą wykuwać oczy i będziemy chodzić ulicą,mieszkańcom domu to nie przeszkadza?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. dziadek Hieronim #2936725 | 83.6.*.* 21 cze 2020 16:01

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ot i ja nie pomyślał, że taki interes się kręci w Olecku: żwir pójdzie za miliony, a potem napuścić wody, zrobić zalew o odlew, uzdrowisko będzie jak ta lala! Przyjadą emerytki z całego kraju, uzdrowisko pod palmami, pijalnia wód "Wiejska", "Leśna", ja to lubię takie klimaty. Jeszcze może telewizje zaprosić na kolejne odcinki serialu "Zrób to z emerytem". Eleonora, ty to masz głowę, interes sam wchodzi. Ty na kierowniczkę uzdrowiska, a ja mogę robić za pana do towarzystwa.

  2. Babcia Eleonora #2936612 | 91.233.*.* 21 cze 2020 11:36

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Tak sobie wydumałam, że ten pomysł ze żwirownią jest całkiem, całkiem. Po wywiezieniu tego nadmiaru żwiru wystarczy napuścić wody, obsadzić naturalnymi , albo sztucznymi palmami i my emerytki razem z dziadkiem Hieronimciem i jego kompanami będziemy przyjemnie spędzać czas tak, jak obiecał nam jeden z prezydentów. Pomyśleć tylko trzeba o egzotycznej obsłudze, bo ja tam rasistkom nie jestem, chociaż co w nadmiarze, to po diable.

  3. dziadek Hieronim #2936236 | 83.6.*.* 20 cze 2020 18:04

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ludzie, słyszeliście o zmianach? Dzis przybiegła z bekiem sąsiadka, Eleonorka, lat 72, że nie chce być adoptowana przez tych, no wiecie. To ja zapytowuję, o co chodzi? A ona że słyszała w telewizji, jakiś gość nagadał, że te pary chcą prawa do adoptowania, i ona nie chce, a jest samotna. I że radna w Olecku też o tym gadała. Co za głupia, mówię jej, że źle wysłuchała, takich babek to nawet komornik nie rusza, hospicjum nie chce, ale jej nie przekonałem. Co zrobili z kobietą, no.

   Pokaż wszystkie komentarze (108)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages