Wtorek, 19 stycznia 2021. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Pracownicy PGK apelują do radnych i burmistrza Olecka

2020-06-27 23:43:40 (ost. akt: 2020-06-27 23:59:21)

Na najbliższej sesji radni mają głosować uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na połączenie dwóch spółek gminnych - PGK i TBS. Pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Olecku są tym zaniepokojeni.

Po odrzuceniu przez radnych pomysłu na połączenie trzech spółek gminnych, burmistrz Karol Sobczak tym razem proponuje połączyć już nie cztery – jak pierwotnie planował – i nie trzy spółki, ale dwie, czyli Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Po komisjach stałych rady miejskiej wydaje się, że tym razem ten pomysł może zyskać poparcie większości radnych.

Bardzo sceptyczni wobec planów burmistrza Sobczaka są pracownicy PGK, którzy wystosowali do rady miejskiej petycję w tej sprawie. Poniżej publikujemy jej treść.

W związku z planowanym połączeniem dwóch spółek, których jedynym udziałowcem jest Gmina Olecko, pracownicy PGK, Spółka z o.o. w Olecku pragną przedstawić Szanownym Radnym swoje obawy. Występujemy z tym pismem rozumiejąc działania Burmistrza Olecka, ale my pracownicy zatrudnieni w spółce o połączeniu tych spółek dowiedzieliśmy się od Pani Prezes Marty Witkowskiej i po części z internetu i gazety. Bardzo nas niepokoi fakt, że Pan Burmistrz Olecka działając w imieniu Gminy nie spotkał się z pracownikami PGK i nie przedstawił nam w jakim celu są te dwie spółki łączone i w jaki sposób i na jakich warunkach pracownicy PGK zmienią pracodawcę. Uważamy, że Spółka to nie tylko nazwa, ale i my zatrudnieni w niej pracownicy i takie informacje dotyczące bezpośrednio nas razem i każdego z osobna powinny być nam przekazane.

Uważamy, że powinniśmy zachować nabyte w PGK prawa pracownicze takie jak: dotychczasowe wynagrodzenie, premię i premię kwartalną oraz prawo do nagród jubileuszowych i odpraw emerytalno-rentowych oraz korzystania z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

W naszej spółce nie ma związków zawodowych, więc o sprawy związane z naszym zatrudnieniem i wynagrodzeniem musimy zwrócić się do Szanownych Radnych, aby pochylili się nad sprawami pracowniczymi ludzi zatrudnionych w naszym przedsiębiorstwie i dalszą działalnością spółki na tych samych zasadach.

Chcemy powiedzieć, że od dnia powstania PGK – 01.01.1992 r. wykonujemy zadania zlecone głównie przez Gminę Olecko. Mamy również podpisane kontrakty z innymi zleceniodawcami. Uważamy, że dla naszego przedsiębiorstwa potrzebne jest doposażenie sprzętowe, aby zlecone zadania wykonywać sprawniej i dokładniej. Nadmieniamy, że władze poprzednie i obecne w osobie Pana Burmistrza niejednokrotnie składały obietnice pomocy w celu doposażenia spółki. My – spółka nie chcemy nic za darmo, ciężko pracujemy i jak dotychczas przetrwaliśmy różne zawirowania w firmie, między innymi proces likwidacji w 2014 r. Staramy się pracować na nasze wynagrodzenia oraz zakup nowych, nowocześniejszych urządzeń i pojazdów. Prosiliśmy o większą ilość zadań bezprzetargowych – bezskutecznie i pomimo braku wsparcia i pomocy ze strony właściciela spółki – wypracowujemy zysk. Terminowo wypłacane są wynagrodzenia oraz inne świadczenia wobec pracowników zagwarantowane w Zakładowym Regulaminie Wynagradzania. Nie mamy również żadnych zaległości wobec usługodawców.

Uważamy, że połączenie PGK Sp. z o.o. i TBS Sp. z o.o. nie poprawi poziomu technicznego, organizacyjnego oraz finansowego żadnej ze spółek. Prosilibyśmy o spotkanie Pana Burmistrza - Właściciela Spółki z nami – pracownikami, aby nam Pan wyjaśnił celowość podejmowanych działań oraz rozwiał nurtujące nas pytania i wątpliwości. Chcielibyśmy, aby nas zapewniono, że będziemy nadal wszyscy pracować, zachowamy nasze wynagrodzenia i będziemy pracować w tym samym zespole, ponieważ jesteśmy zadowoleni z dotychczasowych warunków pracy, naszych wynagrodzeń, atmosfery panującej w firmie, dbania przez Panią Prezes Martę Witkowską o wszystkich i o wszystko.

Dlatego prosimy o uwzględnienie naszej petycji poprzez zachowanie dotychczasowych warunków pracy w nowej rzeczywistości.

Z poważaniem pracownicy PGK Spółka z o.o. w Olecku
/22 podpisy/

Więcej na ten temat w najbliższym (3.07.) wydaniu Głosu Olecka.Polub nas na Facebooku:

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. coś tu nie gra #2942539 | 83.6.*.* 2 lip 2020 14:19

  Za Wacka nie było takich problemów, teraz Karol robi same biedy :(

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pędzel #2942193 | 91.233.*.* 1 lip 2020 21:38

  ale się polukrowali,pochwalili jak prężnie działają,tylko słabo im wychodzi sprzątanie chodników,dojście do rynku od al.Zwycięstwa pozarastane obrzeża chodnikowe,al.Lopowa nie tknięta,al.Zwycięstwa tak samo,nikt nie kontroluje.Po co wykładać kostką niech depczą po trawie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Mieszkanka #2940281 | 37.30.*.* 29 cze 2020 11:18

   Zwolnić tych prezesów i pseudo prezesów ! Premie za co za siedzenie na d... Jeszcze powinni połowę ukrucic tych poborow

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Al.Do. #2940240 | 83.6.*.* 29 cze 2020 10:48

    Doradcy prowadzą burmistrza Sobczaka w siną dal. Jak odsunąć miernoty, jak oddzielić plewy od ziarna, jak pognać nieudaczników i cwaniaków, którym tylko zależy jak chapnąć kawałek ziemi pod budowę. Heniek to mały pikuś w porównaniu z tym, co się szykuje. A my tu żyjemy.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. mieszkaniec #2940114 | 91.240.*.* 29 cze 2020 08:42

    Jeszcze nie połączono spółek a w TBS już podniesiono opłatę za mieszkanie o 13% !!! Oczywiście bardzo sprytnie bo na samym czynszu tylko kilka procent ale dołożono fundusz remontowy (!) i tak podwyżka łącznie wyniosła 13% ! Złodziejstwo i brak pomysłów na rozwiązanie problemu, najlepiej z ludzi ściągnąć ... a podwyżki płac o 13 % to raczej nie będzie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages