Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Poszli pieszym na rękę, ale kierowcy nie są zadowoleni

2020-07-02 13:41:42 (ost. akt: 2020-07-02 13:49:54)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Niedawno na odcinku chodnika przy Pl. Wolności w Olecku zamontowano słupki, które uniemożliwiają kierowcom parkowanie na chodnikach. Nie wszystkim takie rozwiązanie się podoba.

— Ograniczamy miejsca do parkowania na Pl. Wolności w sytuacji, kiedy wnioskowaliśmy o wydzielenie dodatkowych miejsc dla samochodów dostawczych i autokarów — mówi radny Wojciech Leonarczyk. — Prosiłem na przeorganizowanie miejsc parkingowych z prostopadłych na skośne, co zwiększyłoby ich ilość. Brakuje miejsc parkingowych, a lawety wyborcze i reklamowe stoją, więc proponowałbym wprowadzić zakaz, bo jeśli nie mamy tych miejsc parkingowych, to przeznaczajmy je dla samochodów, a nie do reklam. Jeśli zabraliśmy kilka miejsc parkingowych, to powinniśmy dać coś w zamian. Pierwszy wniosek, jaki się nasuwa, to zakaz parkowana lawet reklamowych i skoro wszystkim zabieramy, to może też taksówkom trzeba zmniejszyć miejsca parkingowe

— Zwracało się do mnie wielu mieszkańców, a szczególnie osoby starsze chodzące o lasce i rodzice z wózkiem z dzieckiem, że mają problemy z przejściem tym chodnikiem, bo na kierowcy parkują do samego trawnika — wyjaśnia burmistrz Karol Sobczak. — Uważam, że chodnik jednak służy pieszym, a nie samochodom. Połączenie tych dwóch rzeczy jest bardzo trudne, aby kierowca zaparkował samochód i jeszcze zostawił pieszym zgodnie z przepisami 1,5 metra. Cały czas rozmawiam z komendantem policji, aby podjąć konkretne, może wręcz drastyczne działania, być może akcję mandatowania, bo parkowanie na chodnikach dookoła Placu Wolności trzeba w końcu ukrócić i jakiś porządek temu nadać. Chodnik nie jest miejscem do parkowania, chyba że jest taka możliwość, ale jeżeli samochód parkuje na chodniku i pieszy nie ma miejsca, aby przejść, to chyba wszyscy powinniśmy się zastanowić czy to jest to, o co nam chodzi, czyli o bezpieczeństwo i standardy współczesnego miasta.

Burmistrz dodał, że do ratusza wpłynął protest przedsiębiorców, głównie tych, którzy mają lokale przy wschodniej pierzei Pl. Wolności. Podkreślił też, że właśnie trwa sporządzanie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego centrum Olecka i zachęcał do zgłaszania uwag, również dotyczących parkowania, na specjalnej ankiecie, która jest dostępna m.in. na korytarzu na parterze ratusza i w pokoju nr 11.

Czy montaż słupków uniemożliwiających kierowcom parkowanie na chodnikach na Pl. Wolności jest dobrym rozwiązaniem?
pokaż wyniki »


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2944340 | 91.233.*.* 5 lip 2020 21:56

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. dlaczego spółdzielnia mieszkaniowa zaniechała malowania ławek na osiedlach?drabinki na placach zabaw obs..ne przez wrony,panie administratorki wożą się samochodem,to nie Warszawa,dla zdrowotności przejść się z kontrolą,pan kierowca to ma klawe życie,wozi nawet służbowym samochodem pieska,podwyżki czynszu w górę ale dla lokatorów figa.Zieleń nie ogolona.

 2. pAWEŁ #2944217 | 78.8.*.* 5 lip 2020 13:48

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. A neid a sie troche poszrzyc chodnik i zrobic leglany parking ?

 3. Olecczanin #2944126 | 94.254.*.* 5 lip 2020 10:10

  Miało być więcej miejsc parkingowych. Problem z Taxi rozwiązany. A dalej nic.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kto #2943360 | 5.173.*.* 3 lip 2020 21:06

  Ale nadal stoją samochody na tym węższym miejscu gdzie nie ma słupków. Pewnie turyści nie wiedzą, że nie można zastawiać chodnika - rejestracja nie oleckowska

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. urzędowa wycieczka rowerowa #2943156 | 83.6.*.* 3 lip 2020 15:44

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Jak tak, to zaraz wybudują windę towarową dla rowerów, kto nie jeździ, to nie z nami!

  Pokaż wszystkie komentarze (34)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages