Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Na zwycięzcę maratonu pływackiego czeka łódź wiosłowa

2020-07-19 09:50:50 (ost. akt: 2020-07-19 10:35:50)

Już w najbliższą sobotę 25 lipca na Jeziorze Oleckim Wielkim zostanie rozegrany XXVIII Olecki Maraton Pływacki. W tym roku z okazji 460-lecia Olecka dystans maratonu został wydłużony o 100 m i zawodnicy będą mieli do pokonania 4600 m.

Przy okazji publikujemy krótką relację telewizyjną z V Oleckiego Maratonu Pływackiego z 1997 r.


Zawodnicy wystartują z kąpieliska "Skocznia". Start jak zwykle zaplanowano na godz. 12.
Organizatorzy przewidują następujące nagrody za trzy pierwsze miejsca: za 1. miejsce tradycyjnie łódź wiosłowa, za 2. i 3. cenne nagrody rzeczowe. Przewiduje się również specjalne nagrody dodatkowe, które otrzymają: najlepsza kobieta, najmłodszy i najstarszy zawodnik, najlepszy zawodnik z Olecka. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Prowadzona będzie tylko klasyfikacja OPEN bez podziału na kobiety i mężczyzn. Oddzielnie sklasyfikowane zostaną osoby niepełnosprawne, które zobowiązane są do przedstawienia organizatorowi stosownego dokumentu świadczącego o niepełnosprawności i braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w zawodach sportowych.

Limit czasu wynosi 2,5 godziny od startu. Zawodnicy znajdujący się po tym czasie w wodzie kończą udział w wyścigu i nie zostaną sklasyfikowani. Będą podejmowani na zabezpieczające imprezę łodzie, bądź kierowane do brzegu.

Przed rokiem na starcie XXVII Oleckiego Maratonu Pływackiego stanęło 29 zawodników. Dystans 4,5 km najszybciej pokonał Krzysztof Pielowski z Olsztyna z czasem 1:01.34. W 2018 roku startowało aż 39 pływaków. Triumfował Jan Urbaniak z KS Warta Poznań ( 54,18 min).


Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages