Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Życzenia Biskupa Ełckiego na Boże Narodzenie 2020

2020-12-24 16:25:08 (ost. akt: 2020-12-24 16:25:23)

Autor zdjęcia: Archiwum Diecezji Ełckiej

Mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, trudnych problemów do rozwiązania, gwałtownych zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej, nie traćmy ducha!

Święta Bożego Narodzenia, objawiają Miłość Boga. Są czasem obdarowania. Dziś Bóg daje nam w darze swego Jedynego Syna. Składa Go w zimnym, kamienistym żłobie, w półmroku stajni betlejemskiej. Dziś spełnia się prorocka obietnica: „Dziecię się nam narodziło, Syn został nam dany” (Iz 9,5).

W ten Święty Czas przyjścia Syna Bożego na świat adorujemy żłóbek Pana, który przyniósł ludziom nowe życie, przywrócił nam utraconą godność dzieci Bożych. Jednocześnie myśl nasza biegnie do innego, ważnego gestu Bożego obdarowania – do Wieczernika i Eucharystii. Ona również objawia Miłość Bożą. W Niej Chrystus składa siebie w darze każdemu człowiekowi, stając się „Chlebem żywym, który z nieba zstąpił” (J 6,51). Eucharystia jest objawieniem Miłości bezgranicznej, ofiarnej i czystej. Jest też szkołą miłości, w której uczymy się kochać Boga i bliźnich w codzienności naszego życia.

Mimo przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, trudnych problemów do rozwiązania, gwałtownych zmagań dobra ze złem w przestrzeni publicznej, nie traćmy ducha! Jak powiedziałby papież Franciszek: „nie pozwólmy okraść się z nadziei”! Niech te dni radości bożonarodzeniowej odnowią w nas miłość i nadzieję.

Życzę Wam błogosławionych świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym, wielu łask Bożych, radości i pokoju serca. Niech Eucharystia będzie dla Was pokarmem i źródłem mocy. Obyście spotykając się w czasie Eucharystii z Chrystusem i doświadczając Jego miłości, pomnażali ją wszędzie tam, gdzie jesteście, wśród których żyjecie i do których Pan Was posyła.

Na czas radości, nadziei i pokoju Bożego Narodzenia z serca Wam błogosławię.

Bp Jerzy Mazur SVD

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (120) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. proste #3031514 | 83.6.*.* 31 gru 2020 11:07

  mów prawdę do końca, oczyść swoje serce z nienawiści, kochaj bliźniego jak siebie samego

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. x #3031292 | 91.236.*.* 30 gru 2020 22:39

   Kiedyś (za komuny) na lekcji religii (na plebanii) ksiądz uczył mnie, że "człowiek ma rozum i wolną wolę". Dzisiaj - większość czuje się bogami z misją ratowania ludzkości przed mocami piekielnymi. Kto im dał takie prawo ? Na silę nic się nie osiągnie. Proszę zostawić ludziom wybór i przede wszystkim - stworzyć warunki do zakładania rodziny i posiadania dzieci - a gwarantuję, że liczba ludności kraju szybko wzrośnie. Jakoś Polacy mieszkający na tym "zgniłym zachodzie" mają po kilkoro dzieci i wcale nie trzeba zmuszać ich do tego. Ciekawe dlaczego ? Wiecie, że od nowego roku mamy ponad 20 nowych i podwyższonych podatków ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. troska o naród #3031270 | 91.233.*.* 30 gru 2020 22:15

    Aborcja na życzenie nie jest dobrym prezentem tylko tykającą bombą, ponieważ sam naród będzie mordował swoją przyszłość. To wynika ze zwykłych rachunków. Jeśli małżeństwo wyda dwoje dzieci to nie może cieszyć się, że jest zastępowalność pokoleniowa i tyle samo narodu jest nadal. Z tej dwójki dzieci część, z ogólnej liczby dzieci, umrze śmiercią naturalną, część zostanie zamordowana (takie przypadki, niestety, były są i będą), część odbierze sobie życie, dużo osób zginie w wypadkach komunikacyjnych. Widać, że będzie regres ludnościowy. Jeśli jakieś małżeństwo zabije swoje dziecko nienarodzone, ale wyda na świat dwoje dzieci zdrowych, niestety będzie regres. Dopiero przy 3. Żyjących dzieci można spodziewać się, że liczba ludności prawdopodobnie nie będzie spadać. Piszę prawdopodobnie, ponieważ niektóre kobiety, dla swej przyjemności, jako "swoje ciało" będzie mordować wszystkie dzieci. W tym miejscu należy dopowiedzieć, że żadna kobieta nie może mówić, o nienarodzonym dziecku, że to jest jej ciało. To nowe ciało powstało z dwóch połączonych, oddzielnych istnień kobiety i mężczyzny. Więc ten nowy organizm jest własnością kobiety i mężczyzny. Jakim prawem kobiety zawłaszczają sobie cudzą własność? Jeśli u danej kobiety, dajmy przykładowo, zagnieździł się tasiemiec i żyje kosztem tej kobiety, to znaczy, że tasiemiec (lub inne "robaki") jest także ciałem kobiety?

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. Dlatego się cieszysz? #3031222 | 83.6.*.* 30 gru 2020 20:54

     Faceci się cieszą, bo mogą pukać do woli, a potem namawiać kobiety do usunięcia? Czy taki jest sens twego przesłania?

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

     1. Także z pozdrowieniami #3031124 | 91.233.*.* 30 gru 2020 19:33

      Pozdrowienia z racji nadchodzącego Anno Domini 2021 należą się całej Argentynie, że wydała wielkiego obywatela swego narodu, Papieża Franciszka. Za ten naród potrzebna jest modlitwa, jak i za Papieża, o którą to modlitwę Papież Franciszek prosi w każdą niedzielę, podczas modlitwy, o godz.12:00, "Anioł Pański". Należy także modlić się, aby "takie coś" nie dotknęło Polski. Dla wyjaśnienia dodam, że największy z rodu Słowian, to Wielki Polak, Święty Jan Paweł II, obrońca poczętych dzieci nienarodzonych. Ta dopuszczona aborcja (zbijanie dzieci nienarodzonych), to nie jest dobry prezent. To prezent z tykającą bombą, wyniszczającą naród.

      Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      Pokaż wszystkie komentarze (120)

      Zagraj w GRY.wm.pl

      • Goodgame Empire
      • Goodgame Big Farm
      • Goodgame Poker
      • Shadow Kings - The Dark Ages