Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Ekstra pieniądze dla powiatu oleckiego

2021-01-12 10:47:14 (ost. akt: 2021-01-12 10:50:52)
Posesja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku

Posesja Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Powiat olecki otrzymał 2,8 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę boisk sportowych przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych i przy Zespole Szkół Technicznych, a także na wkład własny do projektu termomodernizacji Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych.

Inwestycja w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Głuchych (780,7 tys. zł) zakłada demontaż istniejącego boiska o nawierzchni asfaltowej, które decyzją sanepidu wymaga pilnego remontu, następnie budowę boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych o nawierzchni poliuretanowej z bieżnią dwutorową, ogrodzeniem, oświetleniem i urządzeniami małej architektury: siłownia plenerowa, stół do tenisa dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych, ciągi dla pieszych i zagospodarowanie terenu zielonego wokół boiska. Zakończenie prac planowane jest na VIII 2022 roku.

Przy Zespole Szkół Technicznych (830 tys. zł dotacji) powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gier zespołowych i siłownia z torem przeszkód. Boisko ma być wykonane z tartanu, siłownia plenerowa do ogólnego rozwoju fizycznego oraz stoły zewnętrzne do tenisa stołowego i gry w szachy. Dodatkowo tor przeszkód z elementami do ćwiczeń dla dzieci niepełnosprawnych i z dysfunkcjami. Boisko będzie ogrodzone, oświetlone i wyposażone w ławeczki. Zakończenie prac planowane jest na VIII 2022 roku.

Kolejne 1,2 mln zł dotacji zostanie przeznaczone na wkład własny do projektu Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych na głęboką termomodernizację budynku internatu i szkoły z salą gimnastyczną. Zakres prac: modernizacja przegród budowlanych, instalacji ciepłej wody użytkowej, instalacji grzewczej, oświetlenia, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną, montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych i zmiana czynnika grzewczego na nieemisyjny. Zakończenie inwestycji nastąpi w XI 2023 roku.

Dodajmy, że Starostwo Powiatowe w Olecku planuje złożyć trzy kolejne wniosku do Funduszu Inwestycji Lokalnych: na rozbudowę DPS w Kowalach Oleckich, termomodernizację budynku I Liceum Ogólnokształcącego oraz na przebudowę drogi Wieliczki – Guty na odcinku do Kleszczewa, która przyspieszy dojazd do Via Baltica.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages